ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۹
کد خبر: 104652
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۲

توصیه‌های فرمانده انتظامی شهرستان خنداب به شهروندان

فرمانده انتظامی شهرستان خنداب گفت: شهروندان گرامی با توجه به آغاز مسافرت‌های نوروزی با رعایت نکات زیر سارقان را در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام بگذارید.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد رضایی فرمانده انتظامی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: شهروندان گرامی با توجه نزدیک شدن به روزهای پایان سال با رعایت نکات زیر سارقان را در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام بگذارید.

 وی با بیان اینکه توصیه‌های پلیس  یکی از راهکارهای پیشگیری از وقوع سرقت است، به شهروندان توصیه کرد: از حمل پول نقد بيشتر از نياز روزانه خودداری کرد و از به همراه داشتن طلا و جواهر و اشياي غيرضروري گران قيمت بپرهيزيد.

براي خريد، حتي المقدور به جاي پول نقد و چك پول از كارت عابر بانك استفاده کرده يا به صورت اينترنتی از سايت‌هاي معتبر خريد كنيد.

براي جابه جايي پول بين بانك‌ها، از چک‌هاي بين بانكي يا حواله تلفني و اينترنتی به جاي پول نقد استفاده كنيد. هنگام حمل پول نقد، طلاجات، اسناد يا ساير اموال قيمتي احتياط كنيد و پول، طلاجات و ساير اموال قيمتی خود را در معرض ديد همگان قرار ندهيد.

از شمارش پول در انظار عمومي خودداری كنيد و از وصل كردن تلفن همراه خود بر روي كمربند، آويختن آن به گردن يا به طور كلي قرار دادن آن در معرض ديد بپرهيزيد.

شماره سريال تلفن همراه خود را در جايی يادداشت كنيد تا در صورت سرقت بتوان آن را رديابي كرد. در سيستم بانكي جديد، به دليل ارائه شماره انتظار به مشتريان، نيازي به تشكيل صف جلوی گيشه‌ها نيست، بنابراين اگر كسي با وجود خالي بودن صندلی‌هاي بانك، كنار شما ايستاد و هنگام دريافت وجوه نقد، شما را تحت نظر داشت، کاملا هوشيار باشيد و احتياط بيشتري را هنگام خروج از بانك به عمل آوريد.

در صورت حمل وجوه نقد زياد يا اموال قيمتي، از يك يا چند نفر از دوستان و آشنايان مورد اطمينان خود بخواهيد شما را همراهي كنند و یا از خدمات موسسات خدمات حفاظتی و مراقبتی استفاده کنید. هنگام به همراه داشتن اموال با ارزش، ترجيحاً از وسايل نقليه عمومي، نظير تاكسي و آژانس استفاده كنيد.

در صورتي كه پول نقد و يا اشياي قيمتی يا مدارك مهمي به همراه داريد، حتي الامكان از پياده‌روی برای مسافتي طولاني بپرهيزيد. براي عبور از خیابان‌ها كيف دستی خود را نزديك به بدن و به سمت پياده رو نگه داريد.

كسانی كه به دليل ماهيت شغلشان مجبور به حمل پول يا اموال باارزش مي باشند، نظير طلافروشان، لازم به ذكر است موارد ايمني ذكر شده را با دقت بيشتري رعايت كنند. در خيابان و ساير معابر و اماكن عمومي، مراقب كودكان خود باشيد و از تزئين كودكان به زيور آلات قيمتي و رها كردن آنان در معابر، بوستان‌ها، اماكن مذهبي و ..خودداري كنيد.

لوازم و اسباب بازي‌های الكترونيك با ارزش كودكان را فقط در نقاط حفاظت شده و تحت نظارت خودتان به آن‌ها دهيد و از نظارت بر كودكان در حال بازي غافل نشويد. _در جاده‌های خارج از شهر، هنگام استراحت، در مجاورت مكان‌های امن، نظير پليس راه، پاسگاه‌های انتظامی و ... توقف كنيد و درب و شيشه‌های خودرو را بسته نگه داريد. رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی

در پایان از شهروندان خواست: در صورت وقوع جرم و بزه دیدگی خونسردي خود را حفظ كنيد و جزئيات سرقت، از جمله شماره پلاك و مشخصات موتورسيكلت يا خودرو و مشخصات راكبان آن‌ها به ويژه نوع رنگ پوشاك و همچنين چهره و مو جهت حركت آنان را به خاطر بسپاريد و در اختیار ماموران پلیس بگذارید.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار