ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴
کد خبر: 104633
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
امام جمعه موقت اراک:

جمهوری اسلامی در تعامل با کشورها از اصول مسلم خود عقب نشینی نمی‌کند

امام جمعه موقت اراک با بیان اینکه عربستان نیازمند توافق با ایران است و ایران هم از این توافق و رابطه با کشورهای اسلامی استقبال می‌کند، گفت: البته جمهوری اسلامی از اصول مسلم و خطوط قرمز خود به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهد کرد و پایبند به ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های نظام اسلامی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام قاسم عبداللهی امام جمعه موقت اراک در خطبه‌های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلای این شهر برگزار شد، با اشاره به اینکه تقوا نگه‌داری نفس در همه امور است، گفت: جامعه‌ای که در آن تقوا حاکم باشد به کمال خواهد رسید و قله‌های بلند را فتح می‌کند.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه مغفرت، رحمت، برکت و نعمات الهی است و خداوند متعال این ماه را برای کمال، سعادت و تکامل انسان‌ها قرار داده است.

وی با اشاره به برکات روزه گرفتن گفت: روزه آثار خود را در تمام امور مادی و معنوی خواهد گذاشت و آثار روحی، روانی و بهداشتی اثبات شده است و علاوه بر اینکه انسان را از گناهان پاک می‌کند آثار معنوی بسیاری برای افراد و جامعه خواهد داشت.

عبداللهی افزود: کسانی که در دنیا روزه‌دار واقعی هستند در قیامت مورد مغفرت و آمرزش قرار خواهند گرفت و کسانی که روزه‌دار بودند در قیامت عطش نخواهند داشت.

وی ادامه داد: روزه برکات مادی و معنوی بسیاری برای افراد و جامعه خواهد داشت و رحمت واسعه الهی شامل حال روزه‌داران می‌شود و البته باید آداب مهمانی ماه خداوند را رعایت کنیم تا برکات فراوان آن شامل حالمان شود.

امام جمعه موقت اراک با تبریک سال جدید و بهار طبیعت بیان کرد: عید به معنای جاری بودن رحمت و عظمت خداوند متعال است و به معنای عبرت گرفتن از بهار طبیعت است که خداوند چگونه حیات را به طبیعت باز می‌گرداند و زنده می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت صله رحم و دید و بازدید اقوام در ایام نوروز و دستگیری نیازمندان گفت: اسراف و رفتارهای زننده در ایام نوروز به شدت نهی شده است و باید توجه داشت و مراقبت کرد.

عبداللهی با اشاره به توافق ایران و عربستان بیان کرد: سیاست فعال دولت سیزدهم در عرصه خارجی موجب شد توافقی ۳ جانبه شکل بگیرد و البته از اینگونه توافقات در طول تاریخ انقلاب زیاد داشتیم و طرف‌های خارجی باید به عهد و پیمان خود وفادار باشند.

وی افزود: ایران اسلامی با توجه به توصیه‌های امام خمینی(ره) و بیانات مقام معظم رهبری به جز کشورهای فاسد، ظالم و رژیم جعلی صهیونیستی با کشورهای دیگر و خصوصا کشورهای اسلامی ارتباط خواهد داشت و این توافق قطعا برکات فراوانی برای هر دو کشور اسلامی دارد.

امام جمعه موقت اراک با اشاره به وحشت غربی‌ها از توافق ایران و عربستان گفت: دشمنان از استقلال کشور هراس دارند و نمی‌خواهند ایران قوی محقق شود و لذا به هر بهانه از به دنبال تخریب و ماجراجویی علیه ایران هستند.

وی با بیان اینکه عربستان نیازمند توافق با ایران است و ایران هم از این توافق و رابطه با کشورهای اسلامی استقبال می‌کند، گفت: البته جمهوری اسلامی از اصول مسلم و خطوط قرمز خود به هیچ عنوان عقب نشینی نخواهد کرد و پایبند با ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های نظام اسلامی است.

عبداللهی خاطر نشان کرد: وعده خداوند متعال پیروزی اسلام است و این یک امر قطعی مسلم است و لذا همه باید برای پیروزی اسلام و برافراشتن پرچم اسلام تلاش کنیم.

انتهای پیام

captcha
آخرین اخبار