ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی تغییر نمی‌کند/ کارکنان دستگاه‌های اجرایی تا اطلاع ثانوی طبق روال عادی در محل کار خود حاضر شوند صعود فوتسالیست‌های ایرالکو به لیگ برتر کارنامه موفق استان مرکزی در خروج واحدهای تولیدی بزرگ از رکود ملت ایران بالنده و پرشتاب در نظم نوین جهانی حرکت می‌کند مراسم تشییع پیکر مطهر جانباز گران‌قدر شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه برگزاری مراسم آیینی و تبیینی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره) در 50 نقطه استان هدف قیام امام راحل، احیای معارف دین اسلام بود رشد ملایم بازار سهام تا چند ماه آینده اخطار محیط زیستی به کارخانجات سنگ‌شکن و تولید آسفالت مسجدسلیمان تشییع پیکر مطهر جانباز شهید «رحیم اله عبدی» در ساوه
جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۱:۵۱
کد خبر: 104612
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
رئیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک:

سفره رحمت الهی در ماه رمضان پهن است

رئیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک گفت: خداوند در ماه رمضان سفره عنایات خود را برای همه بندگانش پهن کرده و رحمت خداوند شامل حال همه افراد می‌شود.

حجت‌الاسلام سید احمد میرمهدی، رئیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار کرد: ماه مبارک رمضان در قرآن کریم به‌عنوان «ماه نزول قرآن» آمده و پیامبر اکرم (ص) فرمودند «ماه مبارک رمضان به شما روی آورده» که به معنای تفاوت ماه رمضان با دیگر ماه‌های سال است.

وی بابیان اینکه ایام ماه مبارک رمضان به‌طرف ما می‌آید، گفت: برکت یعنی نعمتی که انسان از آن بهره می‌برد و ماه مبارک رمضان نیز به‌عنوان «شهر الله» یادشده و برای ما دارای برکات و فضایل بسیار زیادی است که باید نهایت استفاده معنوی را از این ماه مبارک ببریم.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک ادامه داد: ماه مبارک رمضان، ماه بهره‌برداری از نعمت‌های الهی است و حتی عمل غیر اختیاری انسان مانند نفس کشیدن و خوابیدن در این ماه برای روزه‌داران به‌عنوان عبادت و ذکر خدا حساب می‌شود.

حجت‌الاسلام میرمهدی با اشاره به خصوصیات ماه رمضان عنوان کرد: بنا بر فرموده پیامبر اکرم(ص) «در ماه مبارک رمضان، دعاهای شما مستجاب است» و خداوند متعال در این ماه پرفضیلت، اعمال مسلمانان را قبول و دعاها را مستجاب می‌کند.

وی افزود: شیاطین در ماه مبارک رمضان غل و زنجیر می‌شوند و نمی‌توانند انسان‌ها را وسوسه و به گمراهی بکشانند بنابراین هرکس در ماه رمضان برخلاف دین قدم بردارد به معنای وابستگی به شیطان نیست و آن گناه از اعمال خودش بوده و از طرف وسوسه‌های شیطان نیست.

رئیس حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک گفت: گناهی که در ماه رمضان صورت بگیرد از طرف وسوسه‌های شیطان نبوده و خود فرد گناهکار با اختیار و میل خودش مرتکب گناه شده است زیرا شیطان در ماه مبارک رمضان نمی‌تواند نقشی در گناه مسلمانان داشته باشد.

حجت‌الاسلام میرمهدی تصریح کرد: در ماه رمضان باید از خداوند متعال بخواهیم تا شیاطین همیشه در غل و زنجیر بمانند و این امر مهم به اعمال انسان بستگی دارد و هر عمل بندگی انسان باعث می‌شود که شیطان به انسان سلطه پیدا نکند.

وی بابیان اینکه ماه رمضان، ماه عبادت، بندگی و مغفرت است، گفت: خداوند در ماه رمضان سفره عنایات خود را برای همه بندگانش پهن کرده و رحمت خداوند شامل حال همه افراد می‌شود بنابراین همه مؤمنین باید مراقب اعمال خود باشند که در چه موقعیتی قرارگرفته‌اند تا بیشترین بهره راه از این ماه پربرکت بگیرند.

انتهای پیام

captcha
آخرین اخبار