ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۵
کد خبر: 104602
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
معاون راهبردی جبهه مردمی جمعیت کشور:

اولویت فرزندآوری مقابله جدی با سقط جنین است

معاون راهبردی جبهه مردمی جمعیت کشور گفت: امروز آسیب‌های سقط جنین و ضررهای آن باید برای مردم و جامعه تبیین شود و این نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و البته دستگاه‌ها است و لذا اولویت فرزند آوری مقابله جدی با سقط جنین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام مسلم منفرد معاون راهبردی جبهه مردمی جمعیت کشور در دوره آموزشی کنشگری جمعیت در اراک و در جمع مبلغین تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: در راستای حل مشکلات جمعیت ارزش فرزند و ارزش فرزند آوری، حکم شرعی سقط جنین باید برای مردم تبیین شود و سنت واسطه‌گری ازدواج باید بین مردم احیا شود.

منفرد تاکید کرد: امروز آسیب‌های سقط جنین و ضررهای آن باید برای مردم و جامعه تبیین شود و این نیازمند مشارکت همه جانبه مردم و البته دستگاه‌ها است و لذا اولویت فرزند آوری مقابله جدی با سقط جنین است.

وی با اشاره با اینکه متأسفانه سالیانه در جهان بین ۴۵ تا ۵۰ میلیون سقط جنین عمدی اتفاق می‌افتد، گفت: در ایران با توجه به پژوهش وزارت بهداشت هر سال ۳۵۰ تا ۸۰۰ هزار و به طور میانگین ۵۰۰ هزار سقط جنین عمدی انجام می‌شود و این یک فاجعه است.

معاون راهبردی جبهه مردمی جمعیت کشور افزود: سقط جنین عمدی مانند ازدواج و طلاق به طور رسمی در جایی ثبت نمی‌شود و این آمار بر اساس پژوهش است و متأسفانه تجمیع آمار سقط جنین عمدی و غیر عمدی از میزان تولد در کشور بیشتر است.

وی با تاکید بر اینکه حکم سقط جنین حرام است و این حرام بودن از همان ابتدای جنین است، گفت: قرص‌های اورژانسی که نطفه را از بین می‌برد همان حکم حرام بودن را خواهد داشت و لذا باید این تصورات غلط توسط مبلغین به خوبی برای مردم تبیین شوند.

معاون راهبردی جبهه مردمی جمعیت کشور افزود: غربالگری یک آزمایش تشخیصی است و درمانی نیست و در ۱۱ هفتگی، ۱۶ هفتگی و ۲۳ هفتگی برای تشخیص ناهنجاری‌های جنین است و انتهای این آزمایش درمانی نیست بلکه نهایت آن از بین بردن جنین است و این حق حیات را از یک انسان گرفتن است.

منفرد بیان کرد: در جامعه مادران باردار باید حمایت معنوی شوند و به طور مثال تبریک گفتن و پرهیز جدی از ایجاد نگرانی برای آنها باید مورد توجه باشد و باید رفتارهای غلط در این خصوص اصلاح شود و این می‌تواند از نزدیکترین افراد به مادر باردار تا پزشک و مرکز بهداشت باشد.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار