ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۵
کد خبر: 104601
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
مدیرکل استاندارد استان مرکزی خبر داد:

ورود جدی استاندارد استان مرکزی به مسئله فلزات گران‌بها

مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: به دلیل شرایط بازار طلا که به کالایی پرمصرف تبدیل شده استاندارد استان به فلزات گران‌بها ورود پیدا کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سعید میرنظامی مدیرکل استاندارد استان مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: سازمان استاندارد استان مرکزی به حوزه نظارت بر استاندارد طلا برای لزوم اصالت داشتن آن ورود پیدا کرده و این به دلیل شرایط بازار، طلا به کالایی پرمصرف تبدیل شده است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی افزود: از دیماه امسال کار آغاز شده است و سال آینده با جدیت به مسئله فلزات گرانبها ورود خواهیم کرد.

وی ادامه داد: تا امروز ۸۰ فقره بازرسی از واحدهای عرضه فلزات گرانبها داشتیم که ۴۰ مورد دارای کد معتبر و ۳۲ مورد فاقد آن بوده اند.

میرنظامی اضافه کرد: از ۱۳ هتل، ۷ خانه سالمندان، ۱۲۰ مدرسه دولتی و غیردولتی و ۱۳ سالن ورزشی در استان طی سال ۱۴۰۱ مورد ارزیابی قرار گرفته اند و همچنین ۹۳۲ گواهینامه ایمنی اولیه و ۶۷۲ گواهینامه ادواری صادر شده است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی با بیان اینکه شهرداری در خصوص نصب تجهیزات ورزشی در پارک‌ها باید گواهی استاندارد دریافت کنند، گفت: در سال جاری ۲۸۲ فقره بازرسی انجام شد که هیچکدام دارای تأیید استاندارد نبوده و ۱۵ اخطار نیز صادر شده است.

وی افزود: طرح پایش کمیت از مردادماه امسال انجام شده و ۱۴۷ هزار و ۲۵ محصول در قالب ۱۳۴ برند مورد بررسی قرار گرفتند که ۱۰۷ برند در آزمون الزام میانگین قبول شدند.

میرنظامی اضافه کرد: در حوزه تنقلات ۲۱ درصد، لبنیات ۴۶ درصد، خشکبار ۱۷ درصد، شوینده‌ها ۸ درصد و … شاهد عدم انطباق بوده‌ایم و در مجموع در تمامی پایش ها ۲۰ درصد مردودی و عدم انطباق مشاهده شده است.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی با اشاره به اینکه نازل‌های سوخت مایع نیز دو بار در سال ارزیابی می‌شوند، گفت: امسال ۱۷۱۷ نازل مورد ارزیابی قرار گرفته اند و از سال آینده این تعداد به سه بار می‌رسد.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار