ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۴
کد خبر: 104596
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱
استاندار مرکزی:

وضعیت استان مرکزی در ذخیره کالاهای اساسی بسیار مطلوب است

استاندار مرکزی گفت: وضعیت استان مرکزی در ذخیره کالاهای اساسی بسیار مطلوب و شرایط برای تأمین کالا در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان فراهم است و هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و وضعیت از هر زمانی بهتر و امیدوارکننده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص‌الائمه استاندار مرکزی در ستاد تنظیم بازار استان مرکزی گفت: اولویت اول برای کنترل بازار تأمین و وفور و فراوانی کالاهای اساسی و کالاهای موردنیاز مردم است که در بهترین شرایط در چندین سال اخیر در حوزه کالای اساسی هستیم. 

مخلص‌الائمه اظهار کرد: وضعیت استان مرکزی در ذخیره کالاهای اساسی بسیار مطلوب و شرایط برای تأمین کالا در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان فراهم است و هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و وضعیت از هرزمانی بهتر و امیدوارکننده است.

وی ادامه داد: مشکل در حوزه گرانی کالا تابع مؤلفه‌های کلان کشور است و البته طبق اطلاعات موجود درمجموع روند کنترل ارزش پول ملی امیدبخش است و امیدواریم اتفاقات خوب بیشتری در این حوزه رخ دهد. 

استاندار مرکزی افزود: وظیفه اصلی در استان در هر شهری اعم از مرکز استان و شهرستان‌ها کنترل بازار و نظارت بر بازار با فرماندهی فرمانداران است که باید همانند سابق تلاش کرد و روزانه وضعیت بازار رصد و پایش شود، فرمانداران باید بازدید سرزده نیز داشته باشند. 

مخلص‌الائمه یادآور شد: تأمین نهاده‌های دامی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین چالش‌های سال ۱۴۰۱ در کشور بود و نمی‌شود در استان کار منفرد انجام داد اما در بخش‌های مربوطه اقدامات خوبی انجام شد اما بازهم پیگیری‌ها باید ادامه خواهد داشت.

وی افزود: اقداماتی توسط وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه انجام شد و نیاز است با تحقق وعده‌های وزیر جهاد کشاورزی این مشکل نیز برطرف شود. 

استاندار مرکزی بیان کرد: جبران جوجه ریزی در واحدهای پرورش طیور استان برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات در آینده در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گیرد. 

مخلص‌الائمه گفت: به‌منظور عرضه مستقیم میوه اقدامات خوبی انجام‌شده تغییر بنیادینی صورت گرفته و دولت دیگر دخالتی ندارد و اداره کل تعزیرات باید کنترل لازم را داشته باشد تا خارج از شبکه توزیع نشود.

وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در بهار امسال به مردم وعده دادند که با افزایش واردکننده انحصار واردات برخی کالاها از دست بعضی افراد خارج شود که باید این مهم عملیاتی شود. 

استاندار مرکزی گفت: امسال محدودیتی درزمینهٔ ورود و خروج کالا در استان مرکزی وجود نداشته و باید با افزایش نظارت‌ها از کمبود کالا در استان جلوگیری شود. 

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار