کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶
کد خبر: 104568
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۲
وصیت‌نامه شهید «عزت‌الله خیری»

تقاضا دارم از اسلام و ولایت‌فقیه دفاع كنيد

در بخشی از وصیت‌نامه شهید «عزت‌الله خیری» آمده است: «وصيت من به شما خانواده مهربانم پدر و مادر و برادرها و خواهرها و خويشاوندان عزيزم اين است كه بعد از من وظيفه تک‌تک شما است كه از اسلام دفاع كنيد از ولایت‌فقیه دفاع كنيد از روحانيت در خط اسلام و امام تبعيت كنيد هرچند كه شما احتياج به گفته‌های من نداريد و اين شما بوديد كه با ايثارهايتان؛ با آن رنج و زحمات كه در راه من كشيديد مرا به اين راه كشانديد».

به گزارش دیار آفتاب؛ شهید والامقام عزت‌الله خیری در اولین روز از شهریورماه سال 1345 در روستای رباط مراد از توابع شهرستان خمین و در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان هستی گشود،زمان جنگ بود که قصد رفتن به خدمت کرد. به‌عنوان پاسدار وظیفه به سپاه رفت و خدمتش را با دیدن آموزش‌های نظامی آغاز کرد. او به‌عنوان چهار ماه بسیجی در میدان مبارزه بود و بعدازآن هم دو ماه به‌عنوان سرباز در جبهه  بود تا این‌که سرانجام در منطقه‌ی شرق دجله در حین عملیات بدر براثر اصابت ترکش به سر مبارکش در بیست و دوم اسفندماه سال 1363 به شهادت رسید و آسمانی شد. پیکر مطهرش را هم در گلزار شهدای روستای رباط مراد به خاک سپردند.

بخشی از وصیت‌نامه شهید:

«وصيت من به شما خانواده مهربانم پدر و مادر و برادرها و خواهرها و خويشاوندان عزيزم اين است كه بعد از من وظيفه تک‌تک شما است كه از اسلام دفاع كنيد از ولایت‌فقیه دفاع كنيد از روحانيت در خط اسلام و امام تبعيت كنيد هرچند كه شما احتياج به گفته‌های من نداريد و اين شما بوديد كه با ايثارهايتان ؛ با آن رنج و زحمات كه در راه من كشيديد مرا به اين راه  كشانديد».

استان مرکزی با تقدیم ۶۲۰۰ شهید نقشی ارزنده در دوران دفاع مقدس داشته است.

شادی ارواح طیبه امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی صلوات

captcha
آخرین اخبار