سهم سالانه تولید دانش در کشور نسبت به قبل از انقلاب ۲۰ برابر شده است موزه تنوع زیستی اراک کشف 20 تن آرد یارانه‌ای خارج از شبکه توزیع از چند كارگاه رشته‌بري در اراك کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
کد خبر: 104538
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۷
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری دامی استان مرکزی:

6 میلیون و 883 هزار رأس دام در استان مرکزی واکسینه شد

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: سال گذشته تعداد 6 میلیون و 883 هزار رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام واکسینه شده است.

مهدی جانمحمدی، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار کرد: تعداد 6 میلیون و 883 هزار رأس دام سبک و سنگین در 11 ماه سال گذشته علیه بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام واکسینه شده است.

وی افزود: تعداد 289 هزار رأس دام علیه بیماری مشترک و قابل‌انتقال «تب مالت» واکسینه شده و همچنین تعداد 21 هزار و 871 قلاده سگ نیز علیه بیماری مشترک «هاری» در 11 ماه نخست سال جاری واکسینه شده است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: همچنین تعداد 427 هزار رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری قابل‌انتقال «سیاه‌زخم» واکسینه شده است.

جانمحمدی تصریح کرد: برای تعداد 47 هزار رأس دام سنگین «گاو» آزمایش «تست سل» انجام شده تا این بیماری در دام‌ها تشخیص و در صورت وجود از انتشار آن جلوگیری شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار