کاریکاتور/ نوروزتان فرخنده باد... مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۷
کد خبر: 104536
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی استان مرکزی بیان کرد:

کشتار 255 هزار رأس دام در کشتارگاه‌های استان مرکزی

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی استان مرکزی گفت: تعداد 255 هزار رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار شده است.

محمد رضایی، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار کرد: در 11 ماه سال 1401 تعداد 255 هزار رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه‌های استان مرکزی کشتار شده است.

وی افزود: در این مدت مقدار 11 هزار تن گوشت قرمز با نظارت‌های بهداشتی از کشتارگاه‌های دام استخراج‌شده و همچنین تعداد 975 لاشه از دام‌های سبک و سنگین از این کشتارگاه‌ها توسط بازرسین دامپزشکی ضبط‌شده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی استان مرکزی عنوان کرد: تعداد 21 میلیون و 93 هزار قطعه طیور در کشتارگاه‌های صنعتی استان مرکزی کشتار شده و مقدار 46 هزار و 700 تن گوشت مرغ از این کشتارگاه‌ها استخراج‌شده است.

رضایی با اشاره به برخورد جدی بازرسین با متخلفان گفت: تعداد 286 هزار و 340 قطعه لاشه طیور غیرقابل‌مصرف از کشتارگاه‌های طیور استان توسط بازرسین دامپزشکی ضبط و از چرخه مصرف انسانی حذف‌شده است.

وی بابیان اینکه نظارت بر بهداشت واحدهای تولید فراورده‌های دامی ضامن سلامت مردم است، تصریح کرد: تعداد 83 هزار و 200 مورد بازدید بهداشتی از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فراورده‌های دامی انجام‌شده که در این بازدیدها مقدار 112 تن فراورده خام دامی ضبط‌شده و برای سلامتی شهروندان از چرخه مصرف انسانی خارج‌شده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی استان مرکزی بیان کرد: تعداد  176 مورد تخلف در بازدید از مراکز مختلف ثبت‌شده که با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و از این تعداد، هزار و 330 مورد نمونه‌برداری آزمایشگاهی صورت گرفته است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار