ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲
کد خبر: 104473
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
دیار آفتاب از آخرین رنگبندی کرونایی استان گزارش می‌دهد؛

کرونا دوباره جان گرفت/ تفرش و دلیجان نارنجی شدند

آخرین رنگ‌بندی کرونایی استان مرکزی اعلام شد که بر اساس آن از شنبه 20 اسفندماه دو شهرستان در وضعیت نارنجی، هشت شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

به گزارش دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی وزارت بهداشت برای شهرستان‌های کشور از بیستم اسفندماه هیچ نقطه‌ی قرمز در استان وجود ندارد اما رنگ نارنجی به نقشه کرونایی استان برگشته و تعداد شهرهای با وضعیت زرد رو به افزایش است.

در این رنگ‌بندی دو شهرستان تفرش و دلیجان در وضعیت نارنجی، هشت شهرستان اراک، ساوه، خنداب، شازند، فراهان، زرندیه، خمین و محلات در وضعیت زرد و دو شهرستان آشتیان و کمیجان در وضعیت آبی قرار دارند.

بااین‌حال نگرانی‌هایی بابت شروع موج جدید کرونا در کشور وجود دارد کما اینکه وزیر بهداشت با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در روزهای اخیر اعلام کرد موج کرونایی که برای بهمن‌ماه منتظر آن بودیم الآن در حال ایجاد شدن است.

این روزها دوباره کرونا جان تازه‌ای گرفته و از آنجا که عید باستانی نوروز هم در راه است، مردم باید برای ابتلا نشدن به این ویروس همچنان الزامی برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی‌ها، تعداد شهرهای با وضعیت قرمز در کشور از یک به ۴ و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۱۳ به ۲۳ شهر افزایش یافت

همچنین تعداد شهرهای با وضعیت زرد از ۱۱۸ به ۱۸۶ و تعداد شهرهای با وضعیت آبی از ۳۱۶ به ۲۳۵ شهر رسید.

گفتنی است وضعیت قرمز به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی به معنی پرخطر و رنگ‌های  زرد و آبی در اعلام رنگ‌بندی‌های کرونایی به معنای وضعیت‌های خطر متوسط و کم‌خطر هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار