کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
کد خبر: 104388
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه اراک:

ایجاد مقدمات ظهور با تمدن سازی اسلامی محقق می‌شود/ وظایف منتظران امام زمان(عج)

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک گفت: منتظر واقعی حضرت مهدی (عج) باید وظایف فردی و اجتماعی خود را جدی بگیرد تا تمدن اسلامی محقق شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی مهدوی اطهر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه منتظران امام زمان (عج) باید مقدمات ظهور را محقق کنند گفت: با بررسی اهداف ظهور می‌توانیم ظهور را تعریف کنیم زیرا هدف از ظهور، ایجاد حکومت جهانی در راستای عبادت خداوند و ایجاد حاکمیت خداوند در تمام ابعاد از جمله اقتصاد، فرهنگ، سیاست، علوم و امور نظامی و... به صورت جهانی است.

وی افزود: ایجاد حکمرانی اسلامی در تمام ابعاد از اهداف ظهور امام زمان(عج) است که منتظران واقعی و انتظار باید زمینه‌ساز این امر باشند بنابراین با ظهور امام عصر(عج)، حکومت اسلامی، عدالت و زمینه‌سازی رشد دنیوی و اخروی افراد ایجاد می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک با اشاره به وظایف منتظران واقعی امام زمان (عج) عنوان کرد: منتظران باید بستر حکومت اسلامی، تقویت وحدت اسلامی در مسائل اقتصادی و سیاسی و فرهنگی در بعد اجتماعی (کشف نظریات اسلامی برای ایجاد حکمرانی اسلامی) و در بعد فردی (خودسازی، جهاد با نفس و مقدمات «تَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ») را ایجاد کنند.

اطهر ادامه داد: قرآن کریم در سه مرحله «اصبروا» و «صابروا» و «رابطوا» از ما صبر خواسته که به ترتیب به معنای صبر فردی، صبر جمعی و صبر همراه با اتحاد جمعی است و ما برای ایجاد حکومت اسلامی نیاز به «رابطوا» داریم که معادل سوره عصر «تَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ» است بنابراین ما باید آستانه تحمل خود را در مسائل فردی و اجتماعی بالا ببریم.

وی با بیان اینکه صبر به معنای استقامت در حین عمل است، گفت: منتظر واقعی حضرت مهدی (عج) باید وظایف فردی و اجتماعی خود یعنی «انجام واجبات» و «ترک محرمات» را جدی بگیرد که این امر در بستر خودسازی، فرهنگ‌سازی، جامعه سازی و ایجاد تمدن اسلامی محقق می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اراک با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: اگر ما بتوانیم تمدن اسلامی را محقق کنیم بستر ظهور نیز محقق می‌شود و طبق بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، بستر ظهور در پنج گام مختلف تمدن سازی از جمله «انقلاب اسلامی» و «نظام اسلامی» و «دولت اسلامی» و «جامعه اسلامی» و «تمدن اسلامی» محقق می‌شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار