کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب اینفوگرافیک/ موشک هایپرسونیک فتاح بازیکن سپاهان در دادگاه محکوم شد/ تایید شرط بندی و محرومیت سنگین! ساپینتو: اخراج شدم و آن داور کوتاه قامت به من می‌خندید
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
کد خبر: 104274
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶
رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خنداب:

۶۰ هزار اصله نهال رایگان در خنداب توزیع می‌شود

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خنداب گفت: با توجه به درخواست‌های ارائه‌شده از سوی شوراها، دهیاری‌ها و مردم، بیش از ۶۰ هزار اصله نهال غیر مثمر شامل صنوبر، سنجد، زبان‌گنجشک، سرو خمره‌ای، افرا، نیلک و ارغوان تا پایان سال در اختیار متقاضیان به‌صورت رایگان قرار می‌گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ حمیدی زاده، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب ضمن تبریک فرا رسیدن هفته منابع طبیعی گفت: یکی از وظایف اصلی اداره منابع طبیعی، حفظ و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی و ملی سطح کشور است.

وی در ادامه بیان کرد: پویش کاشت یک میلیارد اصله درخت در هفته منابع طبیعی آغاز می‌شود و سهم شهرستان خنداب کاشت ۷۰۰ هزار اصله نهال است. با توجه به اینکه این شهرستان ظرفیت تولید نهال و درخت را دارد و باغات گسترده در سطح شهرستان وجود دارد امید داریم با یاری خداوند و با کمک مردم و مسئولین مشارکت ویژه در این طرح و توسعه فضای سبز داشته باشیم.

حمیدی زاده بیان کرد: مطابق سنوات گذشته از روز ۱۵ اسفند هم‌زمان با اولین روز منابع طبیعی تا ۲۲ اسفند روزانه برنامه‌های ویژه‌ای متناسب با شعار همان روز در شهرستان خنداب انجام خواهد گرفت.

رئیس اداره منابع طبیعی خنداب گفت: مراسم درختکاری و کاشت نهال در ناحیه مقاومت بسیج، دادگستری و فرماندهی انتظامی، مدارس شهرستان، دانشگاه آزاد، گلزار شهدای شهر و گلزار شهدای گمنام بخشی از برنامه‌های هفته منابع طبیعی این شهرستان است.

حمیدی زاده گفت: در روز جمعه ۱۹ اسفند هم‌زمان با سراسر کشور توزیع نهال رایگان در مصلا نماز جمعه بخش مرکزی و بخش قره چای انجام خواهد گرفت. و در روز ۲۱ اسفند مراسم ویژه درختکاری در گلزار شهدای گمنام با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار خواهد شد و تعدادی نهال غرس خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به درخواست‌های ارائه‌شده از سوی شوراها، دهیاری‌ها و مردم، بیش از ۶۰ هزار اصله نهال غیر مثمر شامل صنوبر، سنجد، زبان‌گنجشک، سرو خمره‌ای، افرا، نیلک و ارغوان تا پایان سال در اختیار متقاضیان به‌صورت رایگان قرار می‌گیرد.

 حمید زاده خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه توزیع نهال در هفته منابع طبیعی هرساله انجام می‌شود خواهشمندیم کسانی که متقاضی نهال هستند هرسال از اول اسفندماه به اداره منابع طبیعی شهرستان مراجعه کنند و درخواست خود را اعلام نمایند تا برنامه‌ریزی لازم برای توزیع انجام شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار