سهم سالانه تولید دانش در کشور نسبت به قبل از انقلاب ۲۰ برابر شده است موزه تنوع زیستی اراک کشف 20 تن آرد یارانه‌ای خارج از شبکه توزیع از چند كارگاه رشته‌بري در اراك کمره‌ای: آموزش‌های کاربردی و حرفه‌ای لازمه ورود دانشجویان به بازار کار است ظرفیت ویژه پیاده‌روی اربعین برای افزایش انس با قرآن فورد برای بیش از ۱۲۵ هزار خودرو فراخوان داد خلوتی معابر شهر تهران را به پای تغییر ساعات نگذارید تدارک استان مرکزی در استقبال از روز جهانی و هفته ملی صنایع‌دستی افزایش تعداد آهوان در میاندشت جاجرم مرگ دردناک مرد جوان در تصادف مشکوک بزرگراه نواب
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
کد خبر: 104194
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
رئیس سازمان زندان‌ها در سفر به تفرش عنوان کرد:

سیاست‌ راهبردی، انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری است/ کاهش جرم و حتی تعطیلی زندان‌ها را آرزو داریم

رئیس سازمان زندان‌ها یکی از سیاست‌های راهبردی این سازمان را انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف مهم کاهش آسیب‌های اجتماعی ازلحاظ قرار گرفتن زندان در مناطق شهری و مسکونی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور امروز دوشنبه 8 اسفندماه در جریان سفر هیات عالی قضایی به استان مرکزی با حضور در شهرستان تفرش، در شورای اداری این شهرستان حاضر شد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست و پس از ارائه گزارش توسط مسئولین شهرستان، با تأکید بر فرهنگ غنی دیار تفرش گفت: آگاهی، بصیرت و فرهنگ قوی از دلایل پایبندی مردم شریف تفرش به انقلاب و نظام اسلامی است. امیدوارم سفر امروز رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی نیز توأم با خیر و برکت برای مردم باشد.

سیاست‌ راهبردی سازمان، انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری است

وی در ادامه افزود: امروز بنای فیزیکی جدید زندان شهرستان تفرش افتتاح و جایگزین زندان قدیمی خواهد شد، خوشبختانه آمار وقوع جرم در این شهرستان کم است و آرزوی ما هم این است که زندان‌ها با کاهش جرم و مجرمین، تعطیل و یا تبدیل به اماکن فرهنگی شوند.

محمدی افزود: مهم‌ترین رسالت و هدف‌گذاری ما در مدیریت سازمان زندان‌ها اصلاح ‌و تربیت و بازپروری زندانیان است و این هدف ممکن نیست مگر اینکه فضای مناسب برای نگهداری و نیز حرفه‌آموزی و آموزش زندانیان وجود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ساخت زندان جدید ازنظر فیزیکی از این‌رو ضرورت دارد که جایگزین زندان‌های فرسوده‌ای که در بافت شهری قرار گرفته‌اند، می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها یکی از سیاست‌های راهبردی سازمان را انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف این سیاست، کاهش آسیب‌های اجتماعی ازلحاظ قرار گرفتن زندان در مناطق شهری و مسکونی است.

رسیدگی به وضعیت معیشت خانواده زندانی در اولویت برنامه‌های حمایتی‌ قرار دارد

این مقام قضایی همچنین یادآور شد: اصل شخصی بودن مجازات، مهم و قابل‌اجرا بر فرد مجرم است اما دقت کنیم که خانواده زندانی نیز ممکن است دچار مشکلات اقتصادی شود پس کمک مادی و معنوی به آنان باید در دستور کار باشد که در حال حاضر این‌گونه است.

به گفته رئیس سازمان زندان‌ها نه‌فقط شخص زندانی بلکه برای ما خانواده او و رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشتشان نیز مهم و در اولویت برنامه‌های حمایتی‌مان قرار دارد. ماه رمضان پیش‌رو، فرصت مناسبی برای توسعه کمک به خانواده زندانیان است.

گفتنی است در جلسه شورای اداری شهرستان تفرش امام‌جمعه، فرماندار و شهردار نیز به ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان و شاخصه‌های جمعیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظام اداری پرداختند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار