خنثی کردن تحریم‌ها اولویت اصلی دانشگاه و صنایع باشد/ توسعه پایدار با کار و تلاش شبانه‌روزی، تولید رقابتی و صادرات محور محقق می‌شود جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی!
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
کد خبر: 10406
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶

غصه های یک پدر پیر برای 4 فرزند معلولش /کمک ۳خیر به خانواده حاج اکبر + تصاویر

شیخ اکبر پدر پیری که خود درد سیاتیک دارد، در غم بیماری فرزندان و همسرش ذره ذره آب می شود و کاری از دستش بر نمی‌آید.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از پایگاه خبری نسیم خنداب،  خانواده‌هایی در ایران از بیت المال سهم انقلاب بر می‌دارند و آنرا حق مسلم خود می دانند و علی‌رغم اینکه از گرفتن فیش های حقوقی نجومی اظهار ندامت و از مردم عذرخواهی نمی کنند در رسانه‌ها اعلام می کنند، که این حقوق‌های نجومی ۵۰ میلیونی حق ما از سفره انقلاب است و مسئولی نیز نجومی بگیران را بی تقصیر می خواند.

براستی فقط برخی باید حقشان را از سفره انقلاب با حقوق‌های نجومی بر دارند!

شهریور ماه ۹۵ با خانواده اکبر نیلچی در روستای جوشیروان خنداب مصاحبه کردیم و با مشکلات آنها آشنا شدیم، از آن روز بیش از ۳۰ روز می گذرد.

خانواده ۷ نفره اکبر نیلچی(نیلی حصاری) در روستای جوشیروان بخش مرکزی خنداب زندگی می کنند، در خانه ۶۰ متری نیلچی، ۴ فرزند معلول جسمی ،مادر بیمار و ناتوان و یک پدر پیر و بیمار زندگی می کنند.

​​

این خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی شهرستان هستند و مخارجشان را از گرفتن مستمری، یارانه و کشاورزی ناچیز تامین می کنند، پدر خانواده ۸۵ سال دارد و نزدیک ۲ سالی است که خانه نشین شده و کاری از دستش بر نمی آید.

سه تن از دختران این خانواده از ناحیه پا مشکل دارند و چندین بار عمل جراحی انجام داده‌اند، اما مشکل‌شان حل نشده است، محمد، پسر این خانواده را ۷ بار به بیمارستان برده‌اند، ولی به علت مشکلات مالی موفق نشده‌اند تا درمانش کنند، زمستان سال قبل آخرین مرحله‌ای بوده که محمد را به بیمارستان برده اند تا پاهایش را درمان کنند.

پدر خانواده درد سیاتیک دارد و مادر خانواده ۹ سال پیش سکته کرده و خانه نشین است.

 جویای احوالشان شدیم تا ببینیم خیرین و مسئولان پس از اطلاع یافتن از مشکلات خانواده شیخ اکبر چه کرده‌اند.

 اکبر نیلچی پدر این خانواده در خصوص کمک های مردم و مسئولین در یک ماه اخیر گفت: بعد از خبری که از ما تهیه کردید، حدود ۲ هفته پیش ۲ نفر به خانه ما آمدند و گفتند از شهرستان فراهان آمده‌ایم، گفتند خبر را در سایت دیده و می خواهیم به شما کمک کنیم.

 نیلچی متذکر شد: این ۲ مرد خیر مقداری وجه نقد به ما دادند و مقداری هم مواد غذایی برایمان آوردند، یک نفر دیگر نیز مقداری برایمان مواد غذایی آورد.

وی با بیان این که مشکل اصلی من تامین مخارج زندگی نیست گفت: چندین بار محمد را برای سردردش، پیش دکتر بردم، اما بیشتر از این توان و بضاعت مالی برای درمان فرزندانم به خصوص سردردهای پسرم محمد را ندارم.

نیلچی در حالی که مشکلات خانواده‌اش را با بند انگشتانش می شمرد، گفت، برای هر دفعه مراجعه به دکتر نزدیک ۲۰ هزار تومان کرایه ماشین می دهم.

وی گفت: کمیته امداد امام خمینی(ع) ماهانه ۲۰ هزار تومان به ۴ نفر از اعضای خانواده ما می‌دهد، بهزیستی هم ۵۰ هزار تومان برای ۳ نفر از فرزندانم واریز می کند.

پدر خانواده نیلچی گفت: ۲ هکتار زمین با یک چاه آب که سال قبل خشک شده است دارم، این زمین دست پسر بزرگم هست و ۵۰ درصد درآمدش را به ما می دهد.

نیلچی گفت: آخرین باری که محمد را برای درمان برده بودم، ۷۰ هزار تومان از طرف بهزیستی اراک کمکم کردند، مشکل اصلی خانواده من درمان بیماری فرزندانم است که هزینه آن‌را ندارم.

 محمد پسر کوچک این خانواده است و نزدیک ۴۰ سال دارد، وی از ناتوانی جسمی رنج می برد، در کارهای خانواده کمک های جزئی مانند رسیدگی به دام و تهیه علوفه بر عهده او است.

انفاق از بزرگترین چیزهایی است که اسلام به آن اهمیت داده و برای آن به وسایل گوناگون و طرق مختلفی از قبیل زکات، خمس، کفارات مالی ، فدیه، انفاقات واجب ،صدقات مستحب و همچنین از راه وقف و نذر، متوسل شده است.

انفاق، از میوه های درخت ایمان است، در قرآن آمده است: «مردان و زنانی که در راه خدا انفاق می کنند و آنان که از این راه به خداوند قرض الحسنه می دهند، خداوند آن را چند برابر کرده، و برای ایشان پاداش پرارزشی است»، خداوند با این آیه، مؤمنان را به انفاق در راه خدا، دعوت می کند و اجر بزرگی برای آن در نظر می گیرد. این پاداش، نشان ازالطاف و مواهب الهی دارد که نه تنها در آخرت، که در دنیا نیز قسمتی از آن به ایشان می رسد.

رسیدگی به حال محرومان و مستضعفان، باعث می شود که وضعیت مالی آنان تا حدودی بهبود یافته و فاصله مالی میان آنان و قشرهای پردرآمد جامعه کم شود، از این رو می توان گفت که انفاق و بخشش به نیازمندان، یکی از راه های کم کردن فاصله طبقاتیِ موجود در جامعه است.

انسان دوستانی که برای حس همدردی به دنبال این هستند تا به این خانواده کمک کنند می توانند با شماره های زیر تماس حاصل فرمایند.

سایت مرکزی استان مرکزی(دیار آفتاب)۳۲۲۶۷۶۹۲-۰۸۶

مسئول پایگاه اطلاع رسانی نسیم خنداب شهرستان خنداب(آقای شعبانی)۰۹۱۸۸۴۹۵۱۷۱

منزل حاج اکبر نیلچی ۸۳۲۱۶۸۰-۰۸۶۵

آقای علیرضا نیلچی فرزند حاج اکبر که به شغل کشاورزی مشغول است۹۱۸۵۹۹۴۰۶۱

لینک خبر تکمیلی از وضعیت زندگی اکبر نیلچی:

تعداد انگشتان حاج اکبر برای شمارش درد هایش کم است/سهم خانواده خندابی از سفره انقلاب فقط ماهی ۲۰ هزار تومان است+ تصاویر

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار