مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: 

تمامی واحدهای فروشگاهی استان مرکزی امکان اتصال به شبکه ملی کالابرگ الکترونیکی را دارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: تمامی واحدهای فروشگاهی استان مرکزی امکان اتصال به شبکه ملی کالابرگ الکترونیکی را دارند.
کد خبر: ۱۰۳۷۵۸ تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲

به گزارش دیار آفتاب؛  امیدی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: کوچکترین واحدهای فروشگاهی در هر منطقه از استان مرکزی با دستگاه کارتخوان خود می‌توانند به شبکه ملی کالابرگ الکترونیکی متصل شوند.

امیدی اظهار کرد: اجرای این طرح در استان مرکزی از ۳ روز پیش آغاز شده و با استقبال خوبی همراه است و اطلاع‌رسانی به فروشگاه‌ها و مغازه‌داران برای ثبت‌نام و مشارکت در این طرح نخستین قدم در راستای اجرای این طرح است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی ادامه داد: پیوستن در این طرح اختیاری است، اما مزایایی برای فروشندگان دارد. صاحبان مغازه و فروشگاه‌ها به هیچ عنوان برای مشارکت در این طرح متحمل هیچ هزینه نمی‌شوند.

وی افزود: نخستین اقدام در راستای این طرح، نصب اپلیکیشن "شما" است که از طریق برنامه‌های بازار، مایکت یا مراجعه به سایت "شما" به آدرس shoma.sfara.ir ، می‌توان فهرست فروشگاه‌های مجاز را مشاهده کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: این طرح به‌صورت اختیاری است و هیچ اجباری در کار نیست و مردم به هر میزان از اعتبار یارانه خود از کالاهای یاد شده خریداری کنند، بقیه اعتبار آنها در قالب یارانه نقدی به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

امیدی گقت: یکی از مهمترین مزیت‌های کالابرگ الکترونیکی این است که مردم یک ماه زودتر از یارانه نقدی می‌توانند به روش اعتباری، ۱۰ قلم کالای اساسی خود را خرید کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰ قلم کالای اساسی در اجرای این طرح، شامل شیر بطری یک لیتری کم چرب، پنیر، ماست دبه ۲ و نیم کیلوگرمی کم‌چرب، مرغ کشتار روز، تخم‌مرغ کیلویی، روغن مایع پخت و پز ۸۱۰ گرمی، ماکارونی ۷۰۰ گرمی رشته‌ای، قند شکسته فله‌ای، شکر سفید فله‌ای و برنج است.

انتهای پیام