مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب:

20 فیلم جشنواره فجر در فرهنگسرای شهر اراک اکران می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، گفت: از 17 تا 24 بهمن‌ماه 20 فیلم از مجموع 24 فیلمی که به بخش سودای سیمرغ چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر راه پیدا کرده‌اند، در اراک اکران می‌شوند.
کد خبر: ۱۰۳۷۳۶ تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲

سینا دلشادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر هم‌زمان با تهران و بسیاری از مراکز استان‌ها در اراک نیز با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اراک فرهنگسرای شهر برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه فیلم‌های چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از 17 تا 24 بهمن‌ماه در اراک اکران خواهند شد افزود: در ابتدا بنا بود 16 فیلم در اراک اکران شود که به لطف خدا و با پیگیری‌های انجام‌شده از 24 فیلمی که به بخش سودای سیمرغ راه پیدا کرده‌اند 20 فیلم را اکران خواهیم کرد.

دلشادی تصریح کرد: امکانات اکران در فرهنگسرای شهر بسیار خوب است و امیدواریم بتوانیم جشنواره خوبی را برگزار کنیم، فیلم‌ها نیز آن‌طور که اطلاع داریم از کیفیت بالایی برخوردار است و علیرغم شانتاژهای رسانه‌ای و فضاسازی‌ها فیلم‌های خوبی را داریم و فیلم‌سازان توانمندی وارد عرصه شده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تأکید کرد: استقبال صورت گرفته از جشنواره فیلم فجر نشان‌دهنده این است که برخلاف خواست معاندین و دشمنان فرهنگ و هنر ایران اسلامی اهالی فرهنگ در میدان هستند و ایفای نقش متعهدانه‌ای خواهند دشت.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های در دست اجرا در ایام دهه مبارک فجر ادامه داد: امسال برنامه‌ی تجسم هنر که پانزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی استان مرکزی است به‌جای اینکه در اراک برگزار شود برای اولین بار به خارج اراک بردیم و از روز 12 بهمن‌ماه در نگارستان روح‌الله بیت تاریخی حضرت امام (ره) با کیفیت بسیار خوبی در حال برگزاری است.

دلشادی اذعان داشت: این نمایشگاه تا هفدهم در خمین برپاست و بلافاصله در اراک برگزار خواهد شد و بنا داریم این نمایشگاه را با بیش از 60 اثر فاخر هنری در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف هنرهای تجسمی در محل اکران فیلم‌های جشنواره فجر در اراک در فرهنگسرای شهر برپا کنیم.

انتهای پیام/