ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۷
کد خبر: 103732
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
استاد دانشگاه:

اعتکاف، تمرین خودسازی و تطهیر دل‌ها از غبار گناه است

استاد دانشگاه گفت: اعتکاف فرصتی فراهم می‌کند تا آدمی غبار گناه از دل بشوید و با تطهیر قلب‌ها تمرین خودسازی کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ تختی، استاد دانشگاه در گفتگو با نار خبر گفت: خوشا به حال کسانی که خود را در معرض  نسیم روح‌بخش اعتکاف قرار داده‌اند. اعتکاف یعنی توبه جانانه، یعنی فرصت، اعتکاف این فرصت را به انسان می‌دهد که ارتباط‌های اساسی زندگی خویش را بازبینی و بازرسی نماید و به تقویت و تحکیم آن بپردازد.

وی افزود: خلوت اعتکاف، فرصتی است که انسان پرونده اعمال گذشته خود را مرور کنند و از کردارهای ناشایست خویش توبه و استغفار نمایند. مهم‌ترین شرط توبه حالت ندامت و پشیمانی یا انقلاب روحی است که در انسان ایجاد می‌شود.

این استاد دانشگاه بیان کرد: برای ایجاد این حالت بهتر است دعاهایی را که درباره توبه از زبان معصومان رسیده است، مرور کنیم؛ دعاهایی مانند: مناجات تائبین امام سجاد علیه‌السلام، مناجات منظوم امیر مؤمنان علی علیه‌السلام و برخی دعاهای صحیفه سجادیه است.

تختی ادامه داد: این نسیم روح‌بخش سه روز را باید تا ماه رمضان ادامه دهیم، خوشا به حال کسانی که مقدمه را نصیب خود کردند برای ورود به ماه مبارک رمضان، زیرا در ماه رمضان به قله انقطاع  می‌رسیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار