ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۸
کد خبر: 103696
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
رئیس حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با دیار آفتاب:

انقلاب اسلامی جغرافیای اسلام را گسترده کرد

مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران بود که مکتب اهل‌بیت دنیا را درنوردید و سراسر عالم حتی جایی که هیچ دینی نرفته بود حالا صحبت از اسلام است.

حجت‌الاسلام سید احمد میرمهدی مدیر حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن گرامیداشت ایام دهه مبارک فجر اظهار داشت: جمهوری اسلامی حرم امن الهی است و هرروز که از انقلاب اسلامی می‌گذرد عظمت امام خمینی (ره) برای جهانیان آشکارتر می‌شود.

وی با اشاره به آیه 54 سوره مائده این آیه شریفه را نویدی برای مردم ایران دانست و افزود: وقتی این آیه نازل شد از رسول خدا (ص) سؤال کردند مراد از این قوم که بعد از شما می‌آیند و در راه خدا جهاد می‌کنند و با هیچ ملامتی ناراحت نمی‌شوند کیست که پیامبر اکرم اشاره به سلمان کردند و فرمودند مقصود قوم این مرد هستند.

میرمهدی ادامه داد: خداوند بشارت داد قومی را میاورد که این قوم را دوست دارد و آن‌ها نیز خدا را دوست دارند، نسبت به مؤمنین خود را خاضع می‌کنند اما نسبت به کفار باقدرت می‌ایستند و در راه خدا جهاد می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک با انتقاد از رفتار متناقض معاندین تأکید کرد: قبلاً می‌گفتند ایران اما حالا از ایران دست برداشته‌اند و عنوان می‌کنند ایران یک جغرافیای ساختگی است درحالی‌که ایران کشوری بوده که در طول تاریخ موجودیت داشته است.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: اسلام اصل قومیت را برچیده و بحث انسانیت را مطرح کرده است و اصلاً اسلام جغرافیا نمی‌شناسد، اسلام دو جغرافیای اسلامی و کفر را تعریف می‌کند و انقلاب اسلامی جغرافیای اسلام را گسترده کرد.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران اسلام را در دنیا زنده کردند گفت: قبل از جمهوری اسلامی و برپایی این نظام، اسلام در دنیا چندان مطرح نبود و یکی از ادیان و اقلیت‌ها محسوب می‌شد اما بعد از انقلاب اسلامی ایران بود که مکتب اهل‌بیت دنیا را درنوردید و سراسر عالم حتی جایی که هیچ دینی نرفته بود حالا صحبت از اسلام است.

میرمهدی تصریح کرد: اگر این مقاومت و پایداری مردم ایران نبود دنیای امروز اجازه طرح مبانی و معارف اسلام را به کسی نمی‌داد، در قبل انقلاب در جوامع دانشگاهی ما معدود بودند کسانی که با دین سروکار داشتند و مکاتب الحادی دنیا را گرفته بودند و دین را یک مسئله مضر می‌دانستند اما امروز نشانه‌های انقلاب اسلامی در سراسر دنیا مشهود است.

مدیر حوزه علمیه امام خمینی (ره) اراک اذعان داشت: امروز ملت مظلوم یمن، فلسطین، افغانستان و عراق به برکت انقلاب اسلامی در برابر دشمنان مقاومت می‌کنند البته که هزینه دارد و مردم ایران برای اسلام این هزینه را پرداختند.

وی با بیان اینکه باید قدردان نعمت الهی انقلاب اسلامی باشیم ادامه داد: اگر قدرتی که انقلاب برای ما به ارمغان آورد نبود آیا ما می‌توانستیم در آب‌های بین‌المللی دنیا عرض‌اندام کنیم اما امروز این مهم رقم خورده و خلیج‌فارس در ید قدرت ماست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار