ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۹
کد خبر: 103669
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳
شهردار اراک:

انقلاب اسلامی ارزش‌هایی را مطرح کرد که انسانی و اسلامی بود/ دشمن به دنبال حذف یکپارچگی ایران است

شهردار اراک گفت: خودآگاهی و پیشگامی مردم و پیشرو بودن انقلاب یکی از عوامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی است و امروز هم آفت این آگاهی و پیشگامی، جهالت و کسالت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیرضا کریمی شهردار اراک پیش از ظهر امروز در آیین نواختن زنگ انقلاب و گلباران حجره طلبگی امام در حوزه علمیه امام خمینی(ره) اراک با گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: همان عواملی که انقلاب اسلامی را ایجاد کردند امروز هم در یک صفحه‌ای مقابل ما قرار دارند که باید هر روز آن‌ها را مرور کنیم و در رابطه با آسیب‌ها و آفت‌هایی که ممکن است به این عوامل بزنند، توجه کنیم.

وی افزود: قرن بیستم قرن انقلاب‌ها بود، انقلابی که در کوبا شکل گرفت و اتفاقاتی که در مکزیک و نیکاراگوئه و آمریکای لاتین رخ داد و یا انقلاب کمونیستی لنین در شوروی سابق که اتفاق افتادند اما امروز هیچ نامی از این‌ها در مسیر اولیه‌شان نیست.

شهردار اراک ادامه داد: اما انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان ظهور صغری از دید عقیدتی ما بسترساز ظهور حضرت حجت خواهد بود که مقدمه‌ای بر ظهور کبری است.

کریمی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی سه ویژگی داشت که اگر روی آن‌ها استقامت نکنیم آسیب خواهیم دید تصریح کرد: خودآگاهی و پیشگامی مردم و پیشرو بودن انقلاب یکی از عوامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی است چراکه این انقلاب یک انقلاب ارتجاعی نبود و ارزش‌های را مطرح می‌کرد که انسانی و اسلامی بود و امروز هم آفت این آگاهی و پیشگامی جهالت و کسالت است.

شهردار اراک گفت: دشمن امروز می‌خواهد مردم ایران را با کودتای رسانه‌ای خود در جهل مرکب قرار دهد، جهالتی که مثل موریانه به‌واسطه غفلت ما ستون فرهنگ را تخریب می‌کند.

وی اذعان داشت: امروز باید مراقب ارتدادی باشیم که محصولش ارتجاع و بازگشت به طاغوت است یعنی اجازه دادن به اینکه فقر و تبعیض به کشور هجوم کند و بی‌عدالتی توسط مردم ادراک شود.

کریمی با بیان اینکه وحدت و انسجام دیگر عامل مهمی است که از منظر اعتقادی برای ما فریضه است افزود: ما هم ازنظر ایدئولوژیک و هم ازنظر استراتژیک مأمور به وحدت هستیم چراکه دشمن به دنبال حذف یکپارچگی ایران است پس باید به‌شدت از این وحدت دفاع کنیم.

شهردار اراک خاطرنشان کرد: هر عاملی که منجر به تشتت و از بین رفتن وحدت و انسجام باشد یک نیرنگ شیطانی است که توسط دشمنان به آن دامن زده می‌شود.

وی در ادامه عامل دیگر را وفای به عهد مردم دانست و افزود: اگر انقلاب به پیروزی رسید به این خاطر بود که مردم با یک رهبر حکیمانه، فرزانه و سازش‌ناپذیر و مرد خدا بود بیعت و حمایت کردند و این استقامت امروز به خارج از مرزهای ایران کشیده شده و محور مقاومت می‌درخشد.

شهردار اراک تأکید کرد: پیمان‌شکنان امروز، وحدت‌شکن هستند، هر جا کسی به دنبال منفعت و فرصت‌طلبی است آنجا قلب‌های متفرقی وجود دارند که آماده پذیرش ترفندهای دشمن هستند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار