ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۲
کد خبر: 103640
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲
هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد؛

تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان مرکزی

هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی وضع هوا حاکی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان است.

به گزارش دیار آفتاب؛ هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:  بررسی نقشه‌های پیش‌یابی وضع هوا حاکی از تداوم فعالیت سامانه بارشی در استان است. اما بارش‌ها از اواخر وقت در مناطق شمالی و بامداد فردا در مناطق جنوبی‌تر استان قطع خواهد شد. طی این مدت در مناطق کوهستانی بارش برف، در مناطق گرمسیر بارش باران و در سایر مناطق بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود. به‌ویژه در ساعات شب بارش‌ها در مناطق بیشتری به‌صورت برف خواهد بود.

سرعت وزش باد در طی فعالیت این سامانه بارشی در برخی از ساعات نسبتاً شدید خواهد بود که می‌تواند منجر به کولاک برف در مناطق کوهستانی شود.

بر این اساس به دلیل احتمال بارش نسبتاً سنگین برف در مناطق کوهستانی و کولاک برف اختلال در تردد جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های استان پیش‌بینی می‌شود.

طی روزهای آتی  تا روز جمعه همچنان سرعت وزش باد در برخی از ساعات نسبتاً شدید خواهد بود.

با عبور سامانه بارشی دمای هوا از فردا روند کاهش تدریجی خواهد یافت و این روند تا اوایل هفته آینده تداوم خواهد یافت.

بررسی‌های فعلی حاکی از ورود یک موج جدید بارشی از روز پنجشنبه به کشور است که از ساعات بعدازظهر موجب افزایش ابر و در ساعاتی از پنجشنبه‌شب موجب بارش پراکنده برف در برخی مناطق استان خواهد شد.

به علت سرمای هوا و رطوبت جو احتمال وقوع پدیده مه در مناطق مستعد استان در برخی از ساعات به‌ویژه در ساعات سرد شبانه‌روز طی دو روز آینده دور از انتظار نخواهد بود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار