ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۱
کد خبر: 103570
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
رئیس نمایندگی صنعت، معدن و تجارت خنداب خبر داد:

اختصاص 6 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در خنداب

رئیس نمایندگی صنعت، معدن و تجارت خنداب گفت: امسال بالغ‌بر ۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به صورت شناور به شهرستان خنداب اختصاص یافت که از این مبلغ، چهار میلیارد و 340 میلیون تومان توسط اداره صنعت معدن خنداب جذب و۸۳ مورد از متقاضیان مشاغل خانگی به بانک معرفی شدند و ۹۰ درصد تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

به گزارش دیار آفتاب؛  حسنی، رئیس نمایندگی صنعت، معدن و تجارت شهرستان خنداب در گفتگو با نسیم خنداب، گفت: از بین دوازده شهرستان استان مرکزی تنها شهرستانی که اداره صنعت معدن ندارد و با عنوان نمایندگی فعالیت می‌کند شهرستان خنداب است.

وی بیان کرد: برای ارتقا به اداره، پیگیری‌های لازم در شهرستان صورت گرفته امیدواریم مسئولان استانی نیز توجه ویژه به این امر داشته باشند تا برخی از مشکلات این شهرستان کم برخوردار مرتفع گردد.

حسنی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ حدود ۶ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی  به‌صورت شناور به شهرستان خنداب اختصاص یافت که از این مبلغ، چهار میلیارد و 340 میلیون تومان اداره صنعت معدن خنداب جذب کرد و۸۳ مورد از متقاضیان مشاغل خانگی به بانک معرفی شدند و ۹۰ درصد تسهیلات خود را دریافت کرده‌اند.

وی اظهار داشت: دریافت‌کنندگان تسهیلات در زمینهٔ‌های قالیبافی و کیف دوزی و خیاطی بودند و از ابتدای سال برای ۱۳۰ نفر بیمه قالیبافی و گواهی موقت بافندگی صادرشده است و برای ۱۷ مورد نیز پروانه کسب ایثارگری  صادرشده است.

حسنی گفت: یک کارگاه قالی‌بافی دارای مجوز در شهر خنداب فعال است که برای ۵۰ نفر به‌صورت متمرکز و غیرمتمرکز اشتغال ایجاد کرده است و یک کارگاه قالی‌بافی نیز در روستای خانقاه طی ماه‌های اخیر افتتاح خواهد شد.

وی افزود: ۲۲۰۰ واحد صنفی فعال و حدود ۱۰ مورد واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در شهرستان داریم که جواز تأسیس گرفتند و فعال هستند.

حسنی تصریح کرد: حدود هشت نفر سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری درزمینهٔ صنعتی  به این اداره مراجعه نموده‌اند  اما متأسفانه زمینی برای این افراد نبوده که بتوانند سرمایه‌گذاری کنند جلساتی با مسئولین شهرستان، منابع طبیعی و.. برگزارشده و پیگیر هستیم که یا ناحیه صنعتی موجود در شهرستان توسعه یابد یا منابع طبیعی زمینی در اختیار ناحیه صنعتی برای جذب سرمایه‌گذار قرار دهد تا قدمی برای پیشرفت شهرستان برداشته شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار