ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۹
کد خبر: 103567
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۳
دیار آفتاب گزارش می‌دهد؛

پارلمان اروپا و تروریستی خواندن سپاه از سر استیصال/سپاه پیشرو، پیشگام و ذلت ناپذیر است

پارلمان اتحادیه اروپا در حالی اخیراً ‌با تصویب طرحی به دنبال قرار دادن نام ‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی بود، اقدامی خصمانه و از سر استیصال که در پی ناکامی‌های پی‌درپی آنان در شکست عزم و اراده ملت شریف ایران است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سپاه پاسداران یک سازمان انقلابی و پایه‌گذار حرکت‌های جهادی است که از بطن انقلاب جوشید، سپاه به اذعان همگان بعد از انقلاب در عرصه‌های مختلف بسیار موفق بوده است.

نیروهای جان‌برکف سپاه و بسیج از اول انقلاب تاکنون در خاک‌ریز اول عرصه‌های مختلف حضور داشتند، این اسطوره‌های مردانگی حتی در روزهای کرونایی پا به‌پای مدافعان سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا ایستادند و با جوانمردی و ازخودگذشتگی روزهای دفاع مقدس را در یادها تداعی کردند، دوران هشت‌ساله‌ای که با وجود همه مشکلات سراسر افتخار بود و درس‌های بزرگی را به یادگار گذاشت و حالا امروز نیز سپاه در عرصه‌های مختلف علمی، فناوری، نظامی، جهادی و امدادرسانی، حضوری مؤثر و تحسین‌برانگیز دارد.

پارلمان اتحادیه اروپا اما اخیرا ‌طرحی را به تصویب رساند که ‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی قرار دهد هرچند اتحادیه اروپا علی‌رغم رأی پارلمان اروپا از قرار دادن نام سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً تروریستی خودداری کرد اما در پی این اقدام، جمعی از مسئولان، نمایندگان مجلس و ائمه جمعه با محکوم کردن ‌رفتارهای پارلمان اتحادیه اروپا، این اقدام را واکنشی خصمانه، غیرمنطقی و از سر استیصال در پاسخ به ناکامی‌های پی‌درپی آنان در شکست عزم و اراده ملت شریف ایران اسلامی دانستند.

اما کیست که نداند در پشت‌صحنه تمامی این نمایش‌های مضحک و غیرقانونی اراده‌ای قرار دارد تا آرامش بازگشته به کشور را با تحریم سپاه و همینطور تروریستی اعلام کردن آن برهم زده و مجدداً زمینه‌های اغتشاش و آشوب را در سطح کشور باهدف تحت‌فشار قرار دادن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم کند دریغ از اینکه ملت ایران در طول بیش از 4 دهه گذشته نشان داده است که فریب بازی‌های سیاسی آمریکا و غرب را نخواهد خورد.

اقدام پارلمان اروپا نمایانگر حقانیت سپاه پاسداران و اوج استیصال غربی‌هاست

محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از مواضع قاطعانه و ارزشمند مسئولین، گروه‌ها و اقشار مختلف مردم اظهار داشت: سپاه پاسداران عاشق مردم و ولایت و تبلور اراده ملی در همه بخش‌ها و حرکت‌هاست و سپاه با تکیه بر ولایت و مردم و با روحیه جهادی و انقلابی شتابنده در راستای آرمان‌های انقلاب گام برمی‌دارد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه سپاه خادم و نوکر مردم است، گفت: سپاه تمام‌قد برای رفع مشکلات مردم، تأمین امنیت کشور و خدمت به ملت ایران مجاهدانه تلاش می‌کند.

کریمی با بیان اینکه سپاه همواره در کنار مردم و پاسداران و حافظ انقلاب است، گفت: دشمنان با اینگونه اقدامات سیاسی نمی‌توانند رابطه میان سپاه و مردم را خراب کنند.

وی افزود: اقدام وقیحانه پارلمان درمانده اروپا که بعد از شکست سنگین در جنگ ترکیبی علیه ملت ایران رقم می‌خورد اقدامی مضحک و این اقدام خائنانه نمایانگر حقانیت نهاد مقدس و مردمی سپاه پاسداران و حرکت‌های سپاه در دفاع و پاسداری از امنیت و ارزش‌های اسلامی است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ادامه داد: دشمنان با تروریست خواندن سپاه پاسداران که یک اقدام کاملاً غیرقانونی و مقابله با استقلال و حاکمیت کشور است بار دیگر دچار خطای شدید محاسباتی خواهند شد چراکه آنها درک صحیحی از نفوذ سپاه در قلوب مردم ایران و امت اسلام ندارند و این اقدام قطعاً عزم و اراده ملت ایران در دفاع از آرمان‌های مقدس سپاه دوچندان خواهد کرد.

وی بیان کرد: امروز دشمنان به جهت اینکه مهم‌ترین عامل شکست نقشه‌های خود در منطقه برای دولت سازی را سپاه پاسداران می‌دانند و لذا پارلمان اروپا امروز از سپاه و اقتدار روزافزون آن و از همه مهم‌تر محبوبیت این نهاد مردمی در بین ملت‌ها و حتی در قلب اروپا عصبانی است.

کریمی خاطرنشان کرد: اقدام اخیر پارلمان اروپا نشان از اوج استیصال و ضعف غربی‌ها در مقابله با فرزندان راستین امام خمینی (ره) در سپاه پاسداران است و این اقدامات به ما فرصت می‌دهد تا در برابر دشمنان مقتدرانه‌تر و قوی‌تر عمل کنیم.

تروریستی خواندن سپاه مایه ننگ غربی‌ها است

 آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی نیز جمع خبرنگاران با محکومیت شدید اقدام مذبوحانه پارلمان اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست آنچه «سازمان‌های تروریستی» نامیده، اظهار داشت: اروپایی‌ها به‌جای قدرشناسی از سپاه پاسداران در رفع توطئه‌های داعش و جریان‌های تروریستی امروز به دنبال تحریم و تروریستی خواندن نهاد انقلابی سپاه هستند و حمایت اروپایی‌ها از اقدامات خائنانه جبهه استکبار در تروریستی اعلام کردن سپاه ننگ تاریخی برای آن‌ها خواهد بود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: اروپایی‌ها باید در برابر نهاد مقدس سپاه که عظمت آن عالم را فراگیر کرده سر تعظیم فرود بیاورند و تواضع کنند چراکه سپاه بود که شر داعش را از منطقه و از سایر کشورها دور کرد و اروپا را از شر نفاق و چنگال جنایتکاران بی‌هویت نجات داد.

وی بابیان اینکه سپاه پیشرو، پیشگام و ذلت ناپذیر است و زیر بار ظلم و ستم نمی‌رود و مایه آزادی و آزادگی است و باقدرت از منافع مسلمانان و مستضعفین عالم حمایت می‌کند، گفت: اقدام مذبوحانه اروپایی‌ها در راستای مقابله با اقدامات افتخارآفرین سپاه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تأکید کرد: تروریستی خواندن سپاه پاسداران دور از عدالت، انسانیت و عدالت است و این‌ها اگر مدعی مسیحیت هستند باید از مظلوم دفاع کنند و از ظالم برائت بجویند نه اینکه از ظلم و استکبار جهانی حمایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: سیاستمداران غربی بدانند ملت‌های آن‌ها هرگز حامی اقدامات آن‌ها نیستند و باید سر عقل بیایند و دست از اقدامات و مقابله با ملت ایران بردارند و بدانند ملت ایران در ۲۲ بهمن پاسخ کوبنده‌ای به آن‌ها خواهند داد.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی بابیان اینکه سپاه پاسداران از عظیم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی و یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) است، افزود: سپاه سند شرف و استقلال ملت ایران است و دشمنان با تروریستی اعلام کردن این نهاد مقدس و تحریم آن راه به‌جایی نخواهد برد و موفق نخواهند شد.

سپاه باطل‌السحر فتنه‌های بین‌المللی و داخلی علیه انقلاب اسلامی است

فرزاد مخلص‌الائمه استاندار مرکزی به همراه معاونین خود، ملبس به لباس سبز پاسداری، پس از حضور در ستاد فرماندهی سپاه حضرت روح‌الله استان و دیدار با سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله، ضمن اعلام حمایت و تقدیر ویژه از تلاش‌های گسترده سپاه برای خدمت به مردم و نظام و محکومیت اقدامات کشورهای تروریست پرور غربی اظهار داشت: سپاه رکن اُستوار انقلاب جهانی اسلام است و مردم ایران و امت اسلامی و مستضعفین عالم امروز امید زیادی به سپاه دارند و سپاه را پناهگاه خود می‌دانند.

وی با بیان اینکه سپاه پشتوانه پایدار و مستحکم انقلاب و یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) است، گفت: سپاه پاسداران دژ پایدار در مقابل هجمه‌های استکبار جهانی و باطل‌السحر فتنه‌های بین‌المللی و داخلی علیه انقلاب اسلامی است و دلالت آشکار آن، شهدای گرانقدر این نهاد ولایتمدار و ارزشی است که در حوزه‌ها و مناطق مختلف تقدیم اسلام می‌کند.

رئیس شورای تأمين استان مرکزی تأکید کرد: وقتی دشمنان کشور ضربات سهمگینی از این مجموعه در طول این ۴۰ سال خورده‌‌اند و تمام دست‌ساخته‌های آنان به‌ویژه گروه‌های ضد بشری مثل داعش به دست سپاه مضمحل شده‌اند، لذا طبیعی است از اقتدار و عظمت و موفقیت سپاه عصبانی باشند و کینه‌توزی کنند!

وی خاطرنشان کرد: تروریست خواندن نهاد انقلابی سپاه توسط حامیان اصلی تروریست‌ها به‌ویژه دولت نامشروع و تروریستی اسرائيل، مدالی بر مدال‌های افتخارآمیز سپاه می‌افزاید و این‌گونه اقدامات عزم مردم ایران را برای حمایت از سپاه دوچندان خواهد کرد.

تحریم سپاه اوج ضعف منطق اروپایی‌هاست/خروج از ان.پی.تی کمترین اقدام متقابل

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات و عضو هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اقدامات و مواضع خصمانه‌ی اتحادیه اروپا علیه کشورمان اظهار کرد: اروپایی‌ها و سازمان‌های جاسوسی آن‌ها در اغتشاشات اخیر نقش برجسته‌ای داشتند و امروز وقتی دیدند در ایجاد ناآرامی در کشور موفق نبوده‌اند یک جنگ روانی را علیه مردم ما راه انداختند که یکی از اقدامات آن‌ها همین بحث تحریم سپاه است.

وی ادامه داد: تحریم سپاه یعنی تحریم همه‌ی ملت ما، سپاه یک ارگان رسمی در کشور است و این اقدام خصمانه نشانگر اوج ضعف منطق اروپایی‌های نادان است، اینکه به رهبر معظم انقلاب و مرجعیت توهین می‌کنند آیا جز ضعف منطق چیزی این را پشتیبانی می‌کند.

سلیمی تصریح کرد: سپاه پیشروترین نیرو در دنیا بر مقابله با تروریسم است و این سپاه بود که اجازه نداد انفجارهای زنجیره‌ای در پایتخت‌های اروپایی توسط سنگ دست‌آموز آن‌ها یعنی داعش صورت بگیرد.

این نماینده مردم افزود: خود غربی‌ها اعتراف می‌کنند که داعش را آن‌ها ساخته‌اند، اعترافات مکرری هم در این حوزه داشته‌اند و این اقدام اخیر استدلال دیگری بر پشتیبانی آن‌ها از داعش است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: اروپا کارخانه‌ی تروریست پروری و مهد پرورش تروریست‌هاست، اروپایی‌ها هم ازلحاظ لجستیکی و هم ازنظر مالی و اطلاعاتی تروریست‌ها را حمایت کردند و آن‌ها بر اساس اعترافات خودشان باید امروز پاسخگو باشند لذا تروریستی خواندن سپاه یک فرار روبه‌جلو برای فریب افکار عمومی دنیاست.

سلیمی با تأکید بر پاسخ قاطع مجلس به اقدامات خصمانه اتحادیه اروپا در اولین فرصت اذعان کرد: همه‌ی ملت پاسدار کیان کشور هستند و همه امروز سپاهی‌اند و ما قطعاً پاسخ اروپایی‌ها را خواهیم داد و کمترین اقدام متقابل خروج سریع از ان.پی.تی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار