ثبت بیش از 38 هزار اقامت در استان مرکزی اثر افزایش اختیار بانک مرکزی به‌زودی در قیمت ارز دیده می‌شود حذف لقب جنجالی از صفحه شخصی شیاد قهرمان نما/ هالک قلابی محو شد!+عکس تکذیب جدایی هانسل زاپاتا از آلومینیوم اراک مهار تورم در سایه حذف موانع رشد بخش مولد محقق می‌شود  هشدار سطح زرد هواشناسی کشاورزی استان مرکزی/ احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها و باغات وجود دارد اطلاعیه پلیس برای ماه مبارک رمضان/ تأکید بر رعایت شئون اسلامی برف جاده‌های استان مرکزی را سفیدپوش کرد/ مسافرین نوروزی تجهیزات ایمنی و زمستانی به همراه داشته باشند 9 گروه استهلال رصد ماه رمضان در استان مرکزی را برعهده دارند/ پیش‌بینی‌ها از قابل رویت بودن هلال حکایت دارد اوقات شرعی اراک در ماه مبارک رمضان
پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۳
کد خبر: 103519
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
استاندار مرکزی:

ملتی که خود، دشمن و زمانش را بشناسد مقتدر است/ رسانه‌ها در خط مقدم جهاد تبیین‌اند

استاندار مرکزی گفت: اگر ملتی شناخت نسبت به سه مؤلفه خود، دشمن و زمان را داشته باشد این ملت مقتدر است و کوران حوادث بر او غلبه نخواهد کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص‌الائمه استاندار مرکزی پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان مرکزی با بیان اینکه ایام سالگرد انقلاب اسلامی ایام مهمی در تاریخ امت اسلامی و جهان است افزود: انقلاب اسلامی نباید در جمهوری اسلامی متوقف شود و نگاه انقلابی و تحول‌گرایانه‌ای که انقلاب بر اساس آن شکل گرفت همواره باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر ملتی سه مؤلفه را خوب بشناسد هیچ تهدیدی آن را از پای در نخواهد آورد که این مؤلفه‌ها عبارت‌اند از اول اینکه خود را خوب بشناسد، دوم اینکه دشمنان را خوب بشناسد و سوم اینکه زمان خود را بشناسد.

استاندار مرکزی تأکید کرد: اگر شناخت نسبت به سه مؤلفه خود، دشمن و زمان وجود داشته باشد این ملت مقتدر است و کوران حوادث بر او غلبه نخواهد کرد و به نظر می‌رسد با تمام ابزارهای سخت و نرمی که الآن در دنیا به حرکت درآمده‌اند و کشورها را یا در مسیر پیشرفت یا در عقب‌ماندگی نگه داشتند رسانه‌ها و این سه مؤلفه نقش کلیدی را دارند.

مخلص‌الائمه اظهار داشت: در شناسایی توانمندی‌ها رسانه‌ها می‌توانند نقش اصلی را داشته باشند و در تبیین اهداف دشمن نیز حتماً رسانه‌ها نقش اول را دارند و در خط مقدم هستند و همچنین در زمان‌شناسی این رسانه‌ها هستند که می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

وی تصریح کرد: هر جریان رسانه‌ای علاقه‌مند به‌ نظام و امیدوار به آینده انقلاب وظیفه‌ی بسیار مهم و جدی‌ای را در این زمینه به بر دوش دارد که شاید یک برداشتی از فریضه‌ی جهاد تبیین همین نگاه باشد که بتوانیم این سه مؤلفه را خوب بشناسیم و بشناسانیم.

مقام عالی دولت در استان مرکزی با اشاره به اهداف دشمن در حوزه عملیات روانی افزود: ما در اسلام عملیات روانی را مشروع نمی‌دانیم و اساساً چیزی به این عنوان در نظام دینی ما پذیرفته‌شده نیست، اینکه به جامعه و مخاطب جوری القا کنیم که برخلاف واقعیت برداشت و درکی داشته باشند این مشروع نیست.

مخلص‌الائمه اذعان داشت: ما با عملیات روانی مقابله می‌کنیم اما خودمان عملیات روانی انجام نمی‌دهیم به این معنا که بخواهیم جریان فکری جامعه و افکار عمومی را خلاف واقعیت هدایت کنیم.

وی ادامه داد: البته در بیان و تبیین حقایق و واقعیت‌های جامعه و شناخت نقاط ضعف و قوت خودمان و دشمن حتماً باید از تمام ابزار سخت و نرم استفاده کنیم.

استاندار مرکزی با تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان مرکزی خاطرنشان کرد: در حوزه نظام اجرایی استان خود را متعهد به همراهی و همکاری با جریان رسانه‌ای متعهد و انقلابی می‌دانیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار