آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۱
کد خبر: 103453
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶

پیگیری‌های دادگستری استان مرکزی مانع بیکاری 6 هزار کارگر شد

رئیس دادگستری استان مرکزی گفت: امسال مشکلات بیش از ۶۰ واحد تولیدی صنعتی استان در حوزه‌های مختلف و به‌ویژه مباحث حقوقی و قضایی پیگیری و با وجود مشکلات اقتصادی، از تعطیلی واحدهای تولیدی در استان ممانعت شده و از بیکاری ۶ هزار نفر ممانعت و برای بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد اشتغال شده و فرآیند تولید و اشتغال در استان حفظ‌شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس دادگستری استان مرکزی در خصوص حمایت‌های دستگاه قضایی استان از واحدهای تولیدی گفت: در راستای پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان طی ۱۰ ماهه سال جاری، اقدامات شاخص صورت گرفته است که منجر به رفع موانع تولید، احیا واحد تولیدی صنعتی، پرداخت مطالبات و… شده است.

رئیس دادگستری استان مرکزی بیان کرد: در مدت ۱۰ ماهه سال جاری مشکلات بیش از ۶۰ واحد تولیدی صنعتی استان در حوزه‌های مختلف و به‌ویژه مباحث حقوقی و قضایی پیگیری و باوجود مشکلات اقتصادی، از تعطیلی واحدهای تولیدی در استان ممانعت شده و از بیکاری ۶ هزار نفر ممانعت و برای بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر ایجاد اشتغال شده و فرآیند تولید و اشتغال در استان حفظ‌شده است.

وی افزود: به همین منظور حمایت دستگاه قضایی استان مرکزی موجب شده که پروژه بزرگ ملی و استانی خط تولید تلفن همراه و تبلت شرکت آتیلا همراه ایهان در تیرماه در شهر صنعتی مأمونیه شهرستان ساوه استان مرکزی افتتاح و به بهره‌برداری رسید. پیگیری ترخیص تجهیزات مواد اولیه از گمرک، رفع مشکلات و موانع بانکی و تخصیص کد یکتا در این دبیرخانه انجام گرفت و با رفع موانع موجود برای حدود ۲۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد و در آینده نزدیک حدود ۳۵ درصد نیاز بازار کشور در حوزه تلفن همراه و تبلت در این شرکت انجام خواهد شد، که در شرایط تحریمی کشور نقش بسیار مؤثری در کنترل قیمت‌ها و تأمین نیاز کشور به تلفن همراه دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: در حال حاضر این شرکت با مونتاژ تلفن همراه فعالیت خود را آغاز کرده و در آینده نزدیک و با انتقال تکنولوژی تولید تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی، تولید تلفن همراه و تبلت با برند ایرانی را در برنامه کاری دارد و در صورت حمایت مسئولین قادر خواهد بود، نیاز کشور به تلفن همراه را تأمین کرده و برای حداقل ۷۵۰ نفر ایجاد اشتغال پایدار کند. این مجموعه در یازدهم تیرماه بصورت ویدئوکنفرانس توسط رئیس‌جمهور افتتاح و تولید خود را آغاز کرد.

موسوی اظهار کرد: شرکت سیمرغ دلیجان از شرکت‌های فعال در تولید و کشتار مرغ و طیور در شهرستان دلیجان بوده، تا اینکه مدیرعامل این شرکت در سال ۱۳۹۴ فوت می‌کند. پس‌ازاین اتفاق امورات شرکت دچار اخلال شده و فعالیت آن متوقف می‌شود. با توجه به این موضوع تعدادی از طلبکاران شرکت در مراجع قضایی به ظرفیت شرکت طرح دعوی کرده و خواستار مطالبات خود می‌شوند. متعاقباً اتحادیه مرغداران گوشتی شرکت را از مالکان قبل خریداری می‌کند، لکن مشکلات شرکت لاینحل باقی‌مانده و در سال ۱۳۹۷ شخصی طی مبایعه نامه‌ای شرکت را از اتحادیه مرغداران گوشتی خریداری می‌کند و چندین ماه فعالیت تولیدی شرکت از سر گرفته می‌شود، لکن به دلیل مشکلات مالی، شرکت مجدداً تعطیل می‌شود و این مبایعه نامه خود مشکلی حقوقی و قضائی برای شرکت ایجاد و فرصت هرگونه سرمایه‌گذاری را از این واحد صنعتی سلب می‌کند.

وی در ادامه افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ برنامه احیاء این واحد تولیدی صنعتی در برنامه کاری دبیرخانه ستاد استانی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قرار گرفت و با برگزاری چندین جلسه و هماهنگی با دستگاه‌های اجرائی مرتبط، استانداری مرکزی، بانک‌ها، جهاد کشاورزی، فرمانداری شهرستان دلیجان … و در رأس آنها رئیس، دادستان و همکاران حوزه قضائی شهرستان دلیجان؛ خوشبختانه موضوعات قضائی و پرونده‌های قضائی این واحد تولیدی مرتفع، در خردادماه سال جاری از طریق مزایده به سرمایه‌گذاری توانمند واگذار و تعداد حدود ۲۰۰شاکی و خواهان پرونده و طلبکاران از شرکت که اکثراً از مرغداران و کارگران شاغل در مجموعه بودند پرداخت شد. حسب پیش‌بینی‌ها انتظار است با ایجاد زنجیره تولید در این شرکت برای حداقل ۳۰۰ نفر ایجاد اشتغال شود و نیاز استان‌های تهران؛ اصفهان و استان مرکزی علی‌الخصوص در پیک مصرف شب عید و ماه مبارک رمضان در حوزه مواد غذائی پروتئینی در این واحد تولید صنعتی تأمین شود.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی عنوان کرد: ترخیص تجهیزات و مواد اولیه خط تولید شرکت‌های واگن پارس مپنا و شرکت آذرآب اراک، بافتینه پارس درسا در شهرستان دلیجان، با دستور قاطع و صریح قضایی، دادستان مرکز استان و دبیر ستاد استانی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان با ارزش بیش از ۶ میلیون یورو که به دلیل مشکلات بانکی، ارزی و عدم امکان تمدید کارت بازرگانی امکان ثبت سفارش و ترخیص تجهیزات و مواد اولیه را نداشتند.

موسوی گفت: رفع مشکل حقوقی قضایی شرکت یکتا بتن البرز در شهر صنعتی خمین که بر اساس مشکلات قراردادی و عدم ایفای تعهدات در قبال شرکت شهرک‌های صنعتی استان منجر به فسخ قرارداد شده بود، با پیگیری دبیرخانه ستاد و مساعدت دستگاه قضایی استان و استمهال اعطائی به بهره‌برداری رسید و برای تعداد ۲۵ نفر اشتغال ایجاد شد.

وی بیان کرد: پیگیری مشکلات بیمارستان فوق تخصصی سینا با یکی از بانک‌های استان، این بیمارستان به دلیل مشکلات بدهی بانکی باوجود تعداد بیش از ۵۰۰ نفر پرسنل و کادر درمانی با شیوع بیماری کرونا و در مقاطعی در اختیار قرار گرفتن به‌عنوان مرکز سرطان به‌عنوان جایگزین بیمارستان خوانساری، با مشکلات مالی مواجه و اقساط پرداختی به بانک ۱۸ ماه معوق شده و در لیست سیاه بانکی بود. با پیگیری دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قسمتی از مطالبات عمده بیمارستان از شرکت‌های بیمه وصول شد. با پرداخت اقساط و ۱۰ درصد از بدهی بانک ، بیمارستان از لیست سیاه بانکی خارج‌شده است و فعلاً موضوع اجرائیه علیه بیمارستان منتفی و خدمات بیمارستان به جامعه هدف که مردم شریف استان و استان‌های هم‌جوار است، تداوم یافت.

رئیس‌کل دادگستری استان مرکزی اظهار کرد: راه‌اندازی و شروع به کار مجدد شرکت تعاونی روستایی بخش میلاجرد از توابع شهرستان کمیجان با بیش از ۱ هزار ۵۰۰ عضو در یکی از مناطق محروم کشور که به دلیل برخی اختلافات بین هیئت‌مدیره بیش از دو سال تعطیل‌شده و خدمت‌رسانی به جامعه هدف که روستائیان و کشاورزان منطقه هستند مجدداً آغاز شد.

گفت: جلسات متعدد با مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان استان به‌منظور پیگیری مشکلات حقوقی و قضایی و دیگر مشکلات آنها و ارجاع موضوعات به دستگاه‌های اجرایی مرتبط برگزارشده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار