آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹
کد خبر: 103440
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۸
فرماندار اراک:

۲۰۰ پروژه در اراک در دهه فجر افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود

فرماندار اراک گفت: در ایام الله دهه فجر ۲۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ امیر هادی فرماندار اراک امروز در نشست خبری به مناسبت دهه فجر با اشاره به مهمترین اقدامات دستگاه‌های اداری و اجرایی اراک در یکسال گذشته اظهار داشت: در طی چهارده ماه گذشته فرمانداری اراک به کمک سایر دستگاه‌ها اقدامات مختلفی در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و سایر بخش ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پروژه‌های عمرانی بسیاری از پروژه های ناتمامی که از آن ها به عنوان آثار تاریخی نام برده می شد گشایش های خوبی انجام شده؛ گفت: این پروژه ها به دلایل مختلفی از جمله کمبود اعتبار رها شده بودند با اقدامات و پیگیری‌های لازم و با همکاری دستگاه ها هم اکنون با سرعت و روند قابل توجهی رو به اتمام و بهره برداری هستند.

 فرماندار اراک افزود: پروژه‌های متعددی از جمله کتابخانه مرکزی، بیمارستان ۹۶ تخت خوابی، تخصصی زنان و زایمان، پروژه تقاطع غیر همسطح سنجان، تکمیل طرح آبرسانی شهرستان اراک از سد کمال صالح و... نیمه تمام مانده بود که برخی از این پروژه‌ها در دهه فجر افتتاح می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های دهه فجر در اراک بیان کرد: در این ایام ۲۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان که ۱۸۰ پروژه آن افتتاحی است و ۲۰ پروژه جدید نیز کلنگ‌زنی می شود که در مجموع برای ۴۰ پروژه اقتصادی بالغ بر دو هزار نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد می کند.

هادی با اشاره به بهره برداری از پروژهای عمرانی در یک سال اخیر افزود: آبرسانی به شهر داودآباد و 34 روستای محور فراهان در قالب مجتمع امیرکبیر، از اقداماتی بود که عملیات اجرایی آن آغاز شده و اعتبار آن نیز از حوزه های مختلفی از جمله اعتبارات استانی، اعتبارات تنش آبی و... در حال انجام است.

وی افزود: در اراک ۳۸ پایگاه سلامت استیجاری وجود دارد و تامین اعتبار ۱۵ پایگاه سلامت در سطح شهر نیز صورت گرفته است.

 فرماندار اراک ادامه داد: بخشی از اعتبار تعریض محورهای آهنگران – ساروق، هزاوه – اراک و نیز تامین شده و ارتقای محور قره کهریز نیز در دستور کار است و همچنین محور حادثه‌خیز جیریا در بخش ساروق نیز توسط اداره کل راهداری ایمنی‌سازی شد.

وی اضافه کرد: در ستاد تسهیل مربوط به اراک ۲۳۰ مصوبه برای صنایع غیرفعال این شهرستان تصویب شد و ۱۷۵ واحد غیرفعال با حمایت این ستاد فعالیت خود را از سر گرفتند.

هادی خاطر نشان کرد: در شهرداری اراک نیز از محل منابع آلایندگی تعداد ۷۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل اراک نوسازی شده است که تأثیر بسزایی در کاهش آلودگی هوا دارد. همچنین شهرداری به دنبال استفاده از پساب برای نگهداری فضای سبز است.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار