آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۰
کد خبر: 103436
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
سرپرست بهزیستی استان مرکزی:

۳۰ واحد مسکونی مددجویان در دهه فجر در استان مرکزی به‌بهرداری می‌رسد

سرپرست بهزیستی استان مرکزی گفت: در راستای گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر ۸۱ طرح با اعتبار ۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط بهزیستی در استان مرکزی اجرا می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد زیدوند سرپرست بهزیستی استان مرکزی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت دهه فجر گفت: در راستای گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر ۸۱ طرح با اعتبار ۸۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط بهزیستی در استان مرکزی اجرا می‌شود.

زیدوند اظهار کرد: بهره برداری از ۵۰ واحد اشتغال و افتتاح ۳۰ واحد مسکونی مددجویان از مهمترین برنامه‌ها در دهه فجر است. 

وی ادامه داد: برای ۳۰ واحد مسکن مددجویان حدود ۳ میلیارد تومان اعتبار بلاعوض در نظرگرفته شده که در کنار آن تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی ۵ درصد و تنفس ۳ ساله و بازپرداخت ۳۰ ساله در نظر گرفته شده است.

سرپرست بهزیستی استان مرکزی بیان کرد: حوزه اشتغال نسبت به سال گذشته چهار برابر رشد ارائه تسهیلات اشتغال داشتیم و تسهیلات ۶۴ میلیارد تومانی در سال گذشته به ۲۲۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که ۱۸۰ میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص پیدا کرده است.

وی افزود: قرارگاه جهادی شهید فیاض بخش با رویکرد ارائه فعالیت‌های تخصصی در حوزه اجتماعی، پیش‌گیری و درمان آسیب‌های اجتماعی مجوز آن توسط سپاه روح الله استان صادر شده و فعالیت آن به شکل رسمی در ایام الله دهه فجر آغاز خواهد شد.

زیدوند بیان کرد: قرارگاه جهادی شهید فیاض بخش پیوند دهنده مراکز بخش خصوصی بهزیستی استان با گروه های جهادی است و این قطعا برای مددجویان برکات موثری خواهد داشت.

وی گفت: یکی از مشکلات مهم مددجویان مسئله تخریب دندان آن‌ها به واسطه مصرف داروها است که دچار پوکی استخوان می‌شوند و نمود آن در تخریب دندان‌های آن‌ها اتفاق می‌افتد که بهزیستی استان در این خصوص یک اقدام قابل توجه انجام داد چراکه تامین هزینه درمان برای مددجویان  مقدور نبود.

سرپرست بهزیستی استان بیان کرد: یک سری تجهیزات دندان پزشکی قابل حمل خریداری شد و این تجهیزات برای ارائه خدمات به مددجویان در مناطق حاشیه نشین و روستایی استفاده خواهد شد و قرارگاه جهادی مهاجر در این راستا ما را یاری خواهند کرد.

زیدوند بیان کرد: افتتاح طرح شیوع شناسی معلولیت در استان با رویکرد پژوهش برای علل بروز معلولیت و میزان شیوع هر معلولیت در این طرح مطالعاتی انجام شده و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی میز خدمت در مساجد، رایگان کردن مراکز توانبخشی دولتی و اجرای طرح لایحه خدمت از دیگر برنامه های این مجموعه در ایام الله دهه فجر است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار