آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۵
کد خبر: 103428
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
کارشناس مسائل مذهبی:

رجب، ماه رحمت و بخشش خداوند است

کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه ماه رجب را می‌توانیم ماه رحمت و بخشش خداوند متعال بدانیم گفت: ماه رجب یکی از ماه‌های پرفضیلت برای خودسازی، رشد و تعالی انسان به‌سوی خداوند متعال است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام شریفی، کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب، گفت: ماه رجب یکی از ماه‌های پرفضیلت برای خودسازی، رشد و تعالی انسان به‌سوی خداوند متعال است.

وی بیان کرد: این ماه را می‌توانیم ماه رحمت و بخشش خداوند متعال بدانیم از مناسبت‌های بااهمیت این ماه، لیله الرغائب، میلاد امیرالمؤمنین(ع) که شکافته شدن کعبه در این ماه اتفاق افتاد، مبعث رسول خدا(ص) و اعتکافی است که هرساله با حضور پرشور جوانان برگزار می‌گردد، اشاره کرد.

شریفی افزود: در این ماه نمازها و دعاهای ویژه سفارش شده  که انسان می‌تواند با بهره‌گیری از آن‌ها به تعالی و آمادگی لازم برای مهمانی خدا برسد.

کارشناس مذهبی افزود:  در حدیث قدسی فرمودند: «ماه رجب ریسمانی بین خداوند و بندگان خداست که هر کس به آن چنگ بزند و به‌طرف خدا برود به وصال خدا خواهد رسید».

 وی افزود: در روایت داریم که فرمودند: «درهای بهشت و رحمت خدا در این ماه باز است و انسان می‌تواند در این ماه  به مقاصد الهی برسد».

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار