آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۶
کد خبر: 103417
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸
بر اساس تصمیم کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوا؛

مدارس استان مرکزی فردا به صورت حضوری فعالیت می‌کنند/ مصوبات جدید برای کاهش آلودگی هوای اراک

بر اساس نظر کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوای استان مرکزی و با توجه به تصمیم وزارت آموزش و پرورش مدارس استان فردا تعطیل نیست.

به گزارش دیار آفتاب؛ با توجه به تشدید آلودگی هوای شهرهای صنعتی استان مرکزی به‌ویژه اراک عصر امروز یکشنبه دوم بهمن‌ماه جلسه کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوای استان مرکزی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و حضور مدیران ذی‌ربط به صورت حضوری برگزار شد.

در این جلسه مقرر گردید شهرداری اراک ظرف یک ماه آینده برای کاهش آلودگی هوای شهر حلقه‌های مختلف ترافیکی به منظور کنترل ترافیک شهر در زمان اضطرار تعریف و در این حلقه‌ها سامانه‌های مجهز به پلاک خوان نیز نصب گردد.

از تاریخ سوم بهمن‌ماه کنترل معاینه فنی به صورت فیزیکی و از طریق دوربین های موجود توسط پلیس راهور تشدید و با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

همچنین مقرر شد اداره کل حفاظت محیط زیست به کلیه صنایع آلاینده واحدهای ذوب فلزات، واحدهای تولید شن و ماسه، کوره‌های آجرپزی اطلاع رسانی نموده و در صورت لزوم واحدهای متخلف را به مراجع قضایی معرفی نماید.

مقرر گردید با توجه به تصمیم وزارت آموزش و پرورش و هماهنگی انجام شده با وزارت کشور، اقدام به تعطیلی یا آموزش غیرحضوری مدارس، تعلیق گردد و مراکز آموزشی در روزهای سوم و چهارم بهمن ماه تعطیل نباشند اما دانش آموزان با زدن ماسک در کلاس حاضر و ساعات ورزش در بیرون از کلاس ها تعطیل شود.

برای تعطیلی مدارس در مواقع لزوم لیستی از روستاهای تحت تاثیر شرایط آلایندگی در اطراف پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاه و شهر شازند و روستاهای تحت تاثیر در شهر اراک تهیه و در صورت اعلام تعطیلی این لیست ملاک عمل قرار گیرد.

 انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار