بازدید معاون سیاسی استاندار مرکزی از تمرینات تیم فوتبال خوشه طلایی ثنا ساوه 10 محور فتنه‌جویی رادیو BBC فارسی در 82 سال خیانت به مردم ایران کاریکاتور/ نوروزتان فرخنده باد... مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۸
کد خبر: 103272
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۸
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی:

استبداد و فساد رژیم پهلوی موجب خشم و تنفر ملت ایران شد

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: محمدرضا شاه در نهایت در اثر استبداد و مفاسدی كه خود، خانواده و حكومتش انجام دادند مورد تنفر و خشم ملت ایران قرار گرفت.

به گزارش دیار آفتاب؛ بیاتی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به سالروز فرار شاه پهلوی گفت: پس از قیام مردم در سال ۴۲ به رغم سرکوب شدید مردم توسط رژیم پهلوی تظاهرات علیه پهلوی گسترده‌تر شد.

وی افزود: شاه پهلوی ارتباط خود را با آمریکا بیشتر کرد و کشتار مردم توسط رژیم، روزبه‌روز فاصله‌اش با مردم را بیشتر می‌کرد.

بیاتی اظهارکرد: شاه پهلوی دستورات آمریکا را اجرایی می‌کرد و قیام مردم زمینه سقوط رژیم منحوس پهلوی را فراهم کرد.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گفت: شاه پهلوی فریفته قدرت بود، از سال ۵۶ دیگر رژیم پهلوی در بین مردم جایگاهی نداشت و از کشتار و حکومت نظامی، قیام مردم را سرکوب می کرد.

وی گفت: بتدریج و با بحرانی‌تر شدن اوضاع كشور و با افزایش خشم و نفرت مردم  شاه دچار سردر گمی شد و دیگر رشته امور از دستش خارج شده بود و مجبور به فرار از کشور شد.

بیاتی افزود: محمدرضا شاه در نهایت در اثر استبداد و مفاسدی كه خود، خانواده و حكومتش انجام دادند مورد تنفر وخشم ملت ایران قرار گرفت و از كشور خود رانده شد.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان بیان کرد: فرار شاه خائن و سقوط رژیم پهلوی برای هر حکومت مستبدی می تواند درس عبرتی باشد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان هم باید بدانند که هر جا بین مردم و مسئولان فاصله باشد، مردم از حکومت فاصله می گیرند، مسئولان باید رفتاری صادقانه داشته باشند و تمام امور زمامداری ایشان صریح و براساس خدمت گزاری به مردم باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار