بازدید معاون سیاسی استاندار مرکزی از تمرینات تیم فوتبال خوشه طلایی ثنا ساوه 10 محور فتنه‌جویی رادیو BBC فارسی در 82 سال خیانت به مردم ایران کاریکاتور/ نوروزتان فرخنده باد... مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۵
کد خبر: 103178
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
کارشناس مسائل مذهبی:

بهترین الگو برای بانوان دختر پیامبراکرم(ص) است

کارشناس مذهبی گفت: چهار تکنیک اصلی در زندگی  برای رسیدن به آرامش وجود دارد که یکی از آن‌ها محبت است. بهترین الگو برای بانوان دختر پیامبراکرم(ص) است که کل جملاتش نسبت به حضرت علی (ع)  محبت آمیز است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام بادرانی، کارشناس مذهبی در مراسم ولادت حضرت زهرا(س) در خنداب ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن گفت: خداوند متعال در حدیث کسا آسمان‌ها را مورد خطاب قرار می دهد و می فرماید: اگر آسمان بنا شد ، زمین گسترانیده شد، ماه تابنده و خورشید درخشنده شد و دریاها جریان دارد و افلاک می چرخد به خاطر محبت این 5 نفری است که در زیر عبا هستند و محور اصلی را حضرت زهرا(س) قرار می دهد.

وی در ادامه بیان کرد: خداوند متعال در قرآن می فرماید: من از جنس خودتان برایتان زوج آفریدم تا در کنارهم آرامش پیدا کنید که گمشده امروز جامعه بشری همان آرامش است.

بادرانی افزود: داشتن ثروت مایه آسایش است وضع مادی بسیاری از افراد خوب است اما آرامش ندارند چون آرامش مافوق آسایش است و  مادیات آرامش نمی آرود.

کارشناس مذهبی افزود:  چهار تکنیک اصلی در زندگی  برای رسیدن به آرامش وجود دارد که یکی از آن ها محبت است  بهترین الگو دختر پیامبراکرم(ص) است که کل جملاتش نسبت به حضرت علی (ع)  محبت آمیز است.

وی تصریح کرد: یکی از جلوه های محبت در گفتار و صدا زدن هاست ما با عمل و گفتار خود الگوی فرزندان هستیم وقتی بین زن و شوهر در منزل بی محبتی باشد فرزندان هم آموزش می بینند و بعدها وقتی وارد زندگی شدند همان رفتار را تکرار می کنند.

بادرانی بیان کرد: دومین موضوع که باعث آرامش در  زندگی می شود احترام است. مرد طالب اقتدار و زن طالب محبت است. احترام به خانواده همسر نیز از موضوعات بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد

 موضوع دیگر موثر در  آرامش خانواده مسئولیت پذیری است در روایات متعدد بیان کرده اند مردی که صبح از خانه بیرون رود برای زندگی تلاش کند مانند مجاهدی است که راه خدا جهاد می کند.

وی افزود: پیامبر امور مربوط به داخل منزل را به حضرت زهرا(س) و بیرون از منزل را به حضرت علی(ع) سپرد و این معنای مسئولیت پذیری در قبال همدیگر است.

بادرانی گفت: انءشالله برای عاقبت بخیری همه خصوصا جوانان در شرف ازدواج دعا کنیم و تلاش کنیم موانع و سدهای پیش روی جوانان از جمله چشم و هم چشمی را برداریم تا بتوانند زندگی در آرامش را تجربه کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار