مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
کد خبر: 103154
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با دیار آفتاب:

واردات خودروهای گران با مصوبه مجلس در تناقض است/ عرضه در بورس یعنی افزایش خزنده قیمت خودرو

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان گفت: شیوه عرضه خودرو در بورس شیوه غلطی است هرچند ممکن است به‌صورت مقطعی تأثیری در بازار بگذارد اما تغییر بنیادینی ایجاد نمی‌کند.

ولی الله بیاتی نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در گفتگو با دیار آفتاب؛ با انتقاد از روش فعلی عرضه‌ی خودرو در بورس اظهار داشت: قیمت‌گذاری خودرو باید توسط شورای رقابت انجام گیرد و اینکه خودرو در بورس عرضه می‌شود مجوزی از سوی مجلس به دولت داده نشده است.

وی ادامه داد: عرضه‌ی خودرو در بورس به روش فعلی یعنی آزادسازی قیمت و متأسفانه شرکت‌های خودروسازی ما به شیوه‌های مختلف تلاش می‌کنند که تولیدات خودرو را به شکل آزاد به فروشند و به شکلی خیلی خزنده قیمت‌ها را بالا می‌برند.

بیاتی تصریح کرد: وزیر صمت در مجلس قول داده که مشکل بازار خودرو را حل کند و در غیراینصورت استیضاح او در مجلس انجام خواهد شد و الآن هم آقای فاطمی امین جزو وزرایی است که مجلس برای استیضاح روی ایشان نظر دارد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور افزود: شیوه عرضه در بورس شیوه غلطی است هرچند ممکن است به‌صورت مقطعی تأثیری در بازار بگذارد اما تغییر بنیادینی ایجاد نمی‌کند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ازنظر ما قیمت خودرو را قیمتی می‌دانیم که شورای رقابت تعیین می‌کند نه قیمتی که امروز در بورس کشف می‌کنند.

بیاتی همچنین به موضوع واردات خودرو اشاره کرد و گفت: قرار مجلس این نبود که خودروهای گران‌قیمت وارد شود بنا بود با ورود خودروهای خارجی به بازار شرایط خودروهای داخلی تغیر پیدا کند و هم ازلحاظ کیفیت شاهد تغییراتی باشیم و هم ازنظر قیمت بتوانیم بازار را کنترل کنیم.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان اذعان داشت: کجا مجلس مصوب کرده که خودروهای وارداتی با قیمت‌های بالا را وارد کنند بعد هم عنوان شود که خودروی خارجی وارد شد!

وی افزود: خودروی خارجی باید به شکلی وارد شود که هم رقابت ایجاد کند برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی و هم در قیمت تأثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور تأکید کرد: با سیاست‌های غلط وزارت صمت بازار خودرو به‌شدت متشنج است و افزایش قیمت در انواع خودروها اتفاق افتاده و به نظر می‌رسد اکثر نمایندگان هم از این وضعیت رضایت ندارند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار