جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید گفتمان مسئله محوریِ نتیجه گرا را در سال جاری تقویت خواهیم کرد پیش بینی وزش باد، رگبار و رعد و برق تا روز سه‌شنبه در استان مرکزی جزء خوانی قرآن کریم در ماه رمضان در خنداب
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
کد خبر: 103138
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۱
کارشناس مسائل فرهنگی:

حضرت زهرا(س) بهترین الگو برای بشریت است

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: حضرت زهرا(س) تمام زندگی خود را تا آخرین لحظه وقف دین اسلام کرد و این بهترین الگو برای بشریت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام میرمهدی، کارشناس مسائل فرهنگی در گفتگو با نسیم خنداب ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) گفت: ویژگی‌های رفتاری ائمه معصومین(ع) به‌ویژه دخت نبی مكرم اسلام تنها محدود به یك زمان و مكان خاص نیست بلكه رفتار و منش آن‌ها در همه زمان‌ها برای جامعه الگو است.

وی در ادامه بیان کرد: حضرت زهرا(س) نکات مهم و برجسته‌ای در زندگی داشتند که مهمترین آن‌ها معنویت است. اگر بخواهیم حضرت زهرا(س) را الگوی خود در زندگی  قرار دهیم باید دین و دستورات دین اولویت زندگی ما باشد.

این کارشناس مذهبی افزود: ما انسان‌ها در این دنیا آفریده نشده‌ایم که فقط چند روزی مثل سایر جانداران زندگی کنیم. دین اسلام مخالف رفاه انسان‌ها نیست بلکه تشویق می‌کند که انسان‌ها برای رفاه خانواده تلاش کنند و روایت داریم کسی که برای خانواده‌اش تلاش می‌کند مانند جهاد در راه خداست اما هدف اصلی رسیدن به خانه و.. نیست بلکه هدف زندگی انسان بندگی است.

میرمهدی تصریح کرد: اگر انسان‌ها در زندگی خود از هدفی که خداوند متعال مشخص کرده است فاصله بگیرند زیان می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا(س) تمام زندگی خود را تا آخرین لحظه وقف دین اسلام کرد و این بهترین الگو برای بشریت است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار