مشکلات اقتصادی کشور در کجا ریشه دارد؟ امضای تفاهم‌نامه همکاری کتابخانه‌های عمومی و صداوسیمای استان مرکزی کنترل قیمت و کیفیت یکی از راه‌های اساسی رشد تولید و مهار تورم است جهاد در راه خدا دري از درهاي بهشت است جاذبه‌های گردشگری شهر یاقوت‌های سرخ عکس نوشت| دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان مراسم بدرقه زائرین امام رضا(ع) در راه آهن اراک  استان مرکزی، رتبه نخست در احیای واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه‌تعطیل در کشور برنامه جامع و راهبردی در حوزه روستاها با جدیت پیگیری شود افزایش ۴۱ درصدی نرخ كرايه تاكسي در اراك+نرخ نامه جدید
دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
کد خبر: 102678
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سند تحول صنعت چاپ کشور تدوین می شود

ابراهیمی با بیان اینکه صنعت چاپ به یک نقشه راه و آمار نیاز دارد، افزود: تنظیم و تدوین سند تحول صنعت چاپ کشور یکی از برنامه‌های مهم وزارت ارشاد است و با توجه به تأکید مقام عالی وزارت بر تهیه این سند، کارهای آن آغازشده است و امیدواریم صنف چاپ به ما کمک کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ علی‌اکبر ابراهیمی صبح امروز یکشنبه ۲۷ آذرماه در جریان سفر به شهرستان زرندیه و دیدار با فعالان حوزه چاپ و نشر این شهرستان تغییر شرایط چاپ با سال‌های قبل را یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت چاپ کشور دانست و اظهار کرد: زمانی مشتری به دنبال چاپ بود اما در حال حاضر چاپ به دنبال مشتری است و این رویه به دلیل تغییر تقاضاها در بازار چاپ صورت گرفته است.

وی در ادامه از معافیت مالیاتی پنج نفر از شاغلین واحدهای چاپ اطلاع داد و اجرای این قانون را لازم‌الاجرا دانست و گفت: در دنیای کنونی که شاهد تغییر در تکنولوژی‌ هستیم باید سیستم‌های صنعتی به‌ویژه در حوزه چاپ و نشر متناسب با پیشرفت در تکنولوژی تغییر پیدا کرده و از سنتی به مدرن تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه صنعت چاپ به یک نقشه راه و آمار نیاز دارد، افزود: تنظیم و تدوین سند تحول صنعت چاپ کشور یکی از برنامه‌های مهم وزارت ارشاد است و با توجه به تأکید مقام عالی وزارت بر تهیه این سند، کارهای آن آغازشده است و امیدواریم صنف چاپ به ما کمک کند.

ابراهیمی در ادامه سه حوزه برنامه‌ریزی‌شده دفتر امور چاپ و نشر را شامل حوزه مهارتی با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، حوزه متوسطه راه‌اندازی رشته چاپ در هنرستان‌ها و حوزه پژوهشی و تأسیس انستیتو چاپ در دانشگاه امیرکبیر بیان کرد.

مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صنعت چاپ یک صنعت راهبردی و فرهنگی با بهره‌گیری از ابزار هنر و ترکیبی از رنگ، طرح، نقش و ... است و صرفاً یک صنعت مکانیکی نیست.

گفتنی است هم‌زمان با سفر معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان مرکزی، مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان زرندیه حضور یافت و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات فرهنگی و بالأخص چاپ و نشر این شهرستان قرار گرفت.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار