پیام نماینده ولی فقیه و استاندار مرکزی به مناسبت روز دانشجو:

16 آذر نماد خردورزی اندیشه های متعالی دانشجویان در عرصه مبارزه با استکبار جهانی است

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مرکزی با صدور پیامی مشترک ضمن تبریک ۱۶ آذر و روز دانشجو، این روز را تبلور دانش، آگاهی و نماد خردورزی اندیشه های متعالی دانشجویان در عرصه مبارزه با استکبار جهانی دانستند.
کد خبر: ۱۰۲۴۳۱ تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۱

به گزارش دیار آفتاب؛ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مرکزی با صدور پیامی مشترک ضمن تبریک ۱۶ آذر و روز دانشجو، این روز را تبلور دانش، آگاهی و نماد خردورزی اندیشه های متعالی دانشجویان در عرصه مبارزه با استکبار جهانی دانستند.

آیت الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» و «فرزاد مخلص الائمه» در این پیام آورده‌اند: شانزدهم آذر، روز دانشجو سند جاویدان شهیدان دانشجویی است که با روحیه  استکبار ستیزی، عدالت خواهی و علم گرایی نامشان در تقویم سیاسی و اجتماعی کشور ماندگار شد.

در ادامه این پیام آمده است: در ۱۶ آذر ماه ۱۳۳۲ شهیدان پرافتخار دانشجو "احمد قندچی"، "مصطفی بزرگ‌نیا" و "شریعت رضوی" با برافراشتن پرچم عدالت خواهی و استبداد ستیزی در مقابل زیاده خواهی‌های استکبار جهانی جان به جان آفرین تسلیم نمودند و شهادت آنها سندی پر افتخار در تاریخ مبارزات تحول گرایانه نهضت دانشجویی ثبت گردید.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: اقتدار و عظمت نظام اسلامی در شرایط کنونی باعث شده تا استکبار جهانی به دنبال آن باشد تا با سست کردن پیوندهای عمیق دانشجو با سایر اقشار ملت و دور کردن این قشر متفکر از دامان علم، جهاد علمی کشور را متوقف نماید و از آنجایی که "بصیرت" منشاء تمام تحولات و جنبش‌های دانشجویی است؛ شایسته است دانشجویان مانند گذشته با تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری  "بصیرت و دشمن شناسی" و فتح قله‌های پیشرفت، فردایی بهتر را برای میهن اسلامی رقم بزنند و دشمنان را چون گذشته نا امید کنند.

در ادامه این پیام آمده است: اینجانبان ضمن گرامیداشت حماسه ۱۶ آذر و تبریک روز دانشجو، به روان پاک همه دانشجویانی که جان خود را در سال‌های قبل از انقلاب در راه آزادی و سربلندی ایران عزیز و پس از آن برای استقلال، عزتمندی انقلاب اسلامی و دفاع از میهن و تمامیت ارضی آن فدا کردند، درود می‌فرستیم و امیدوارم دانشجویان فهیم و فرهیخته با حضور با نشاط و فعال خویش در عرصه‌های مختلف، در جهت آبادانی و توسعه همه جانبه کشورمان نقش‌آفرینی کنند.

انتهای پیام/