کارشناس مسائل سیاسی:

دانشجویان موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری هستند

کنگاوری افزود:دانشجویان پیوسته در تاریخ مبارزات معاصر ایران و در مبارزه با طاغوت موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری بوده‌اند.
کد خبر: ۱۰۲۴۲۲ تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶

به گزارش دیار آفتاب؛ علی کنگاوری، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: روز دانشجو مظهر عینی بیداری و بصیرت قشری آگاه و فرهیخته در حوزه مسائل سیاسی و فرهنگی است.

وی در ادامه بیان کرد: در حقیقت اعتراض دانشجویان به نفوذ آمریکا در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ هیمنه و شکوه آن‌ها را به هم‌ریخت و ماهیت استبدادی و زورمدارانه آن‌ها را بر ملا ساخت و این رفتار دانشجویان نوعی پایبندی به دین، اخلاق و اصول اسلامی بود.

کنگاوری افزود:دانشجویان پیوسته در تاریخ مبارزات معاصر ایران و در مبارزه با طاغوت موتور حرکت استقلال‌طلبانه و ضد استعماری بوده‌اند.

کارشناس سیاسی تصریح کرد: جریانات اخیر در پوشش اغتشاشات به تبعیت از فردگرایی، دین‌گریزی، تقدس زدایی و آزادی بی‌حد و حصر که همه نمادی از مظهر فرهنگ غربی است عرصه اغتشاشات را به حوزه دانشجویی نسبت داده و سعی کردند دانشجویان پاک نهاد و مبارز دانشگاه های ایران  را در معرض ترور شخصیت قرار دهند.

کنگاوری گفت: جریانات اخیر تلاش کرده‌اند با استفاده از شبکه‌های مجازی و رسانه‌های گروهی ساحت این نهاد دانشجویی را لکه‌دار کنند غافل از اینکه جامعه دانشجویی حقیقی و اهل مطالعه و تحقیق بوده و با تلاش آن‌ها، دانشجویان  اصالت خود را از دست نخواهد داد.

انتهای پیام/