نحوه انتخاب دانش‌آموزان دختر برای جشن فرشته‌ها در محضر رهبر انقلاب / صحنه‌ زیبایی که هماهنگ نشده بود! هفتمین روز دهه فجر؛ حضور استاندار مرکزی در ساوه پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش رونمایی شد/ قابلیت اجرای عملیات غافلگیرانه هوایی دور از انتظار دشمنان مقاومت الگوی بزرگی برای پیروزی ملت‌ها است تحولاتی که در دوران انقلاب در کشور شکل‌گرفته بی‌نظیر است بارش پراکنده باران و وزش باد در استان مرکزی/ کاهش دما از فردا اعتکاف در مسجد انقلاب ساوه سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی در میان ملل محور مقاومت محاصره شده است/ رونمایی از دستاورد جدید نهاجا تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله جدید هوشمندسازی یارانه آرد اجرای سراسری طرح پزشک خانواده از اردیبهشت‌ 1402/ معاونت طب سنتی احیا می‌شود
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳
کد خبر: 102406
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱

دستگیری عوامل اصلی ناامن‌سازی جاده‌ها در جنوب کشور/ استفاده متهمان از سلاح گرم برای تهدید رانندگان

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از دستگیری افرادی خبر داد که قصد داشتند با تهدید و شلیک به کامیون‌ها، رانندگان جنوب کشور را مجبور به اعتصاب کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری هرمزگان اظهار داشت: در پی دستور ریاست قوه قضائیه مبنی بر شناسایی و مجازات تهدیدکنندگان مردم، کسبه و کامیون‌داران، سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره اطلاعات استان هرمزگان با همکاری اداره اطلاعات فارس پس از هماهنگی با مقام قضایی موفق شدند دو نفر از عوامل اصلی تهدید کامیون‌داران را که قصد ناامن‌سازی جاده‌های مواصلاتی استان‌های جنوبی کشور داشتند، شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان افزود: متهمین از طریق توزیع صد‌ها شبنامه و فراخوان تهدیدآمیز از سوی شبکه‌های تروریستی معاند مأموریت داشتند با تهدید و ایجاد رعب و وحشت برای اجبار کامیونداران به اعتصاب و ناامن‌سازی جاده‌های مواصلاتی استان‌های هرمزگان، فارس، کرمان و بوشهر اقدام کنند که خوشبختانه با هوشیاری و اقدام به‌موقع سربازان گمنام امام زمان (عج) در تحقق نیات مجرمانه خود ناکام ماندند.

وی با بیان اینکه نامبردگان برای اجرای مأموریت و خرابکاری از مرودشت فارس تا بندرعباس برنامه داشتند، تصریح کرد: نکته قابل تأمل این است که هیچ کدام از متهمین دستگیرشده، راننده نیستند.

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: این افراد قصد آسیب رساندن به کامیون‌های متردد در جاده‌ها با استفاده از سلاح گرم را نیز داشته‌اند که قبل از هرگونه اقدام، شناسایی و دستگیر شدند.

قهرمانی با ابراز اینکه عناصر دستگیرشده از مرتبطین با شبکه‌های تلویزیونی معاند خارج از کشور و جزو اراذل و اوباش دارای سوابق متعدد کیفری از جمله ضرب‌وجرح عمدی می‌باشند، اظهار داشت: علاوه بر جرائم علیه امنیت داخلی و احتمال ارتباط با سرویس‌های جاسوسی به‌استناد ماده ۶۵۴ قانون مجازات اسلامی مجازات متهمان اگر شرایط محاربه را نداشته باشند، حبس از سه تا پانزده سال خواهد بود.

وی همچنین از دستگیری ۸ نفر دیگر توسط نیروی انتظامی به‌اتهام ایجاد مزاحمت برای کامیون‌داران و سنگ‌پرانی به خودرو‌های عبوری نیز خبر داد و گفت: خوشبختانه در زمن حاضر با اشراف اطلاعاتی و گشت‌زنی مأموران نیروی انتظامی، راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و بسیج به‌صورت مشترک، امنیت بسیار خوبی در محور‌های مواصلاتی استان هرمزگان به‌عنوان شاهراه اقتصاد کشور، برقرار است و کامیون‌داران و رانندگان بدون هیچ‌گونه مشکلی به حمل‌ونقل کالا و تجهیزات مبادرت می‌کنند.

قهرمانی با بیان اینکه در سال‌های اخیر دستگاه قضایی استان هرمزگان اقدامات مؤثری در قالب حقوق عامه و جهت احقاق حقوق رانندگان انجام داده است، یادآور شد: توزیع عادلانه بار، حذف دریافتی‌های اضافی، جلوگیری از معطلی و صف‌های طولانی کامیون‌ها، افزایش ساعت کاری بنادر گمرکات و واحد ایکس‌ری، مبارزه با فساد حوزه حمل‌ونقل و موارد متعدد دیگر از مصادیق این اقدامات است که با قدردانی و رضایتمندی بیش از ۵۰۰ هزار راننده زحمتکش مواجه شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با هشدار به مخلّین نظم و امنیت عمومی تأکید کرد: افرادی که سودای چنین جرایم شیطانی را در سر می‌پرورانند، بدانند که دستگاه قضایی برای حفظ امنیت مردم با کسی تعارف ندارد و مجازات این‌گونه افراد قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

captcha
آخرین اخبار