فرمانده سپاه اراک:

راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور

سرهنگ مهجوری گفت: در سطح شهر اراک آذر ماه چهار مرحله اعزام دانش آموزان به مناطق سرزمین نور خواهیم داشت که دو مرحله آن برای دانش آموزان پسر و دو مرحله برای دانش آموزان دختر است و مجموعا بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان اراکی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.
کد خبر: ۱۰۲۳۹۳ تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه اراک در آیین اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان اراکی به مناطق سرزمین نور اظهار داشت: اردوهای راهیان نور یکی از موثرترین روش های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نوجوان جامعه است و با توجه به اینکه امروز یکی از نیازهای کشور در گام دوم انقلاب نهادینه سازی فرهنگ دفاع مقدس است اردوهای راهیان نور نقش مهمی در پیشبرد و پیشرفت انقلاب اسلامی و تحقق اهداف دارد.

وی با بیان اینکه راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است،گفت: اردوهای سرزمین نور می تواند الگوهای موفق و حماسه های هویت ساز و ماندگار را به نسل نوجوان و جوان به خوبی معرفی کند.

سرهنگ مهجوری افزود: خوشبختانه در طی سالیان اخیر شاهد استقبال گسترده مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان هستیم و در مقاطع مختلف شاهد اعزام گسترده دانش آموزان و دانشگاهیان هستیم و این نشان از زنده بودن فرهنگ دفاع مقدس و سیره شهدا در بین جوانان دارد.

وی تأکید کرد: یکی از ضرورت های مهم امروز همکاری و مشارکت برای برگزاری اردوهای راهیان نور است که لازم است سایر دستگاه های فرهنگی در کنار بسیج و سپاه نقش آفرینی داشته باشند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک بیان کرد: استان مرکزی و خصوصا شهر اراک همواره در برگزاری اردوهای راهیان نور پیشگام بوده و در ایام فراگیری بیماری کرونا با تدوین یک دستورالعمل و برنامه ریزی دقیق اردوها را برگزار کرد.

وی با تشریح برنامه های سپاه در اعزام دانش آموزان به مناطق سرزمین های نور گفت: در سطح شهر اراک آذر ماه چهار مرحله اعزام دانش آموزان با مناطق سرزمین نور خواهیم داشت که دو مرحله آن برای دانش آموزان پسر و دو مرحله برای دانش آموزان دختر است.

سرهنگ مهجوری خاطر نشان کرد: مجموعا بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان اراکی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند و در این اردوها از مناطق عملیاتی دوکوهه، فتح المبین، فکه، شهدای هویزه، طلائیه، اروند کنار، علقمه، خین، شلمچه، محمودوند و شوش دانیال بازدید به عمل می آید و دانش آموزان از طریق روایتگری راویان برجسته از فضای معنوی این اردوها بهره‌مند خواهند شد و اردوها نیز به شکل چهار روزه برگزار می شوند.

انتهای پیام/