هفتمین روز دهه فجر؛ حضور استاندار مرکزی در ساوه پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش رونمایی شد/ قابلیت اجرای عملیات غافلگیرانه هوایی دور از انتظار دشمنان مقاومت الگوی بزرگی برای پیروزی ملت‌ها است تحولاتی که در دوران انقلاب در کشور شکل‌گرفته بی‌نظیر است بارش پراکنده باران و وزش باد در استان مرکزی/ کاهش دما از فردا اعتکاف در مسجد انقلاب ساوه سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی در میان ملل محور مقاومت محاصره شده است/ رونمایی از دستاورد جدید نهاجا تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله جدید هوشمندسازی یارانه آرد اجرای سراسری طرح پزشک خانواده از اردیبهشت‌ 1402/ معاونت طب سنتی احیا می‌شود روایت جدید از ناپدید شدن سه ورزشکار ایرانی در زلزله ترکیه
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۶
کد خبر: 102393
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲
فرمانده سپاه اراک:

راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور

سرهنگ مهجوری گفت: در سطح شهر اراک آذر ماه چهار مرحله اعزام دانش آموزان به مناطق سرزمین نور خواهیم داشت که دو مرحله آن برای دانش آموزان پسر و دو مرحله برای دانش آموزان دختر است و مجموعا بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان اراکی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه اراک در آیین اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان اراکی به مناطق سرزمین نور اظهار داشت: اردوهای راهیان نور یکی از موثرترین روش های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نوجوان جامعه است و با توجه به اینکه امروز یکی از نیازهای کشور در گام دوم انقلاب نهادینه سازی فرهنگ دفاع مقدس است اردوهای راهیان نور نقش مهمی در پیشبرد و پیشرفت انقلاب اسلامی و تحقق اهداف دارد.

وی با بیان اینکه راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است،گفت: اردوهای سرزمین نور می تواند الگوهای موفق و حماسه های هویت ساز و ماندگار را به نسل نوجوان و جوان به خوبی معرفی کند.

سرهنگ مهجوری افزود: خوشبختانه در طی سالیان اخیر شاهد استقبال گسترده مردم و خصوصا جوانان و نوجوانان هستیم و در مقاطع مختلف شاهد اعزام گسترده دانش آموزان و دانشگاهیان هستیم و این نشان از زنده بودن فرهنگ دفاع مقدس و سیره شهدا در بین جوانان دارد.

وی تأکید کرد: یکی از ضرورت های مهم امروز همکاری و مشارکت برای برگزاری اردوهای راهیان نور است که لازم است سایر دستگاه های فرهنگی در کنار بسیج و سپاه نقش آفرینی داشته باشند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک بیان کرد: استان مرکزی و خصوصا شهر اراک همواره در برگزاری اردوهای راهیان نور پیشگام بوده و در ایام فراگیری بیماری کرونا با تدوین یک دستورالعمل و برنامه ریزی دقیق اردوها را برگزار کرد.

وی با تشریح برنامه های سپاه در اعزام دانش آموزان به مناطق سرزمین های نور گفت: در سطح شهر اراک آذر ماه چهار مرحله اعزام دانش آموزان با مناطق سرزمین نور خواهیم داشت که دو مرحله آن برای دانش آموزان پسر و دو مرحله برای دانش آموزان دختر است.

سرهنگ مهجوری خاطر نشان کرد: مجموعا بیش از یک هزار نفر از دانش آموزان اراکی به اردوهای راهیان نور اعزام می شوند و در این اردوها از مناطق عملیاتی دوکوهه، فتح المبین، فکه، شهدای هویزه، طلائیه، اروند کنار، علقمه، خین، شلمچه، محمودوند و شوش دانیال بازدید به عمل می آید و دانش آموزان از طریق روایتگری راویان برجسته از فضای معنوی این اردوها بهره‌مند خواهند شد و اردوها نیز به شکل چهار روزه برگزار می شوند.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار