پویش ملی «کتاب دستت چیه؟!» آغاز شد

پویش ملی «کتاب دستت چیه؟! » با هدف ارتقای کمیت و کیفیت مطالعه و رشد و شکوفایی استعدادها، توانایی ها و دانش افراد، از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
کد خبر: ۱۰۲۳۷۸ تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

به گزارش دیار آفتاب؛ پویش ملی «کتاب دستت چیه؟! »، ۲۱ آبان ماه همزمان با نخستین روز از هفته کتاب آغاز شده است و تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت. دوستداران کتاب و کتابخوانی از هر گروه سنی می توانند با ضبط ویدئویی، کتابی که در حال مطالعه هستند یا قبلا مطالعه کرده اند را، در حداکثر ۱۱۰ و حداقل ۶۰ ثانیه، معرفی کنند. ویدیوی ارسالی در حجم حداکثر ۱۰۰ مگابایت، باید به صورت افقی (با کادر ۱۶:۹) ضبط شود. شرکت کنندگان باید ابتدای ضبط ویدیو نام و نام خانوادگی، شهر، سن، شغل و عنوان کتاب را بیان کنند.

بیان یک مورد از نقاط قوت و ضعف کتاب؛ معرفی نویسنده، ناشر و تعداد صفحات کتاب، بیان ویژگی های جذاب فیزیکی کتاب و استفاده از کلمات فارسی در معرفی کتاب، حائز اهمیت بوده و استفاده از موسیقی پس زمینه و موسیقی های بدون مشکل کپی رایت بلامانع است.

نخستین دوره از پویش ملی «کتاب دستت چیه؟! »، ۱۰۰ میلیون تومان جوایز نقدی خواهد داشت که با انتخاب هیأت داوران به برگزیدگان اهدا می شود.  

علاقه مندان برای شرکت در این پویش پس از ثبت نام در سایت «کتاب دستت چیه؟! » به نشانی  www.ketabdc.ir، می توانند ویدیوهای خود را بارگذاری کنند. در صورت بروز مشکل در آپلود ویدیو، امکان پیگیری از طریق ارسال پیامک به شماره ۹۰۰۰۸۸۷۷، ارتباط با نشانی @ketabdcadmin در صفحات مجازی و ارسال ایمیل به نشانی  info@ketabdc.ir فراهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این پویش می توانید به وب سایت پویش ملی «کتاب دستت چیه؟!» مراجعه کنید