آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۷
کد خبر: 102376
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد مطرح کرد؛

تولید یک میلیون تن قیر توسط شرکت نفت پاسارگاد

اسفندیار گفت: تولید این شرکت در سال گذشته یک میلیون تن قیر بوده و امسال هدفگذاری رشد ۵۰ درصدی انجام شده و تاکنون حدود ۹۵۰ هزار تن قیر در کارخانه های این شرکت تولید شده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ مسعود اسفندیار مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد در جمع خبرنگاران در اراک اظهار کرد: شرکت نفت پاسارگاد به عنوان بزرگترین تولید کننده قیر در خاورمیانه دارای ۶ کارخانه‌ در شهرهای آبادان، بندر عباس، تبریز، شیراز، تهران و شازند و ۲ پایانه صادراتی در بندر امام خمینی(ره) و بندر شهید رجایی است.

وی افزود: این شرکت ۱۵ نوع گرید قیر و گریدهای پی‌جی‌پلاس تولید می کند و آخرین گرید تولید شده در این شرکت در دمای ۷۶ درجه مثبت و منفی ۲۲ درجه قابلیت استفاده دارد.

اسفندیار با بیان اینکه ممکن است این صنعت، یک صنعت سیاه تصور شود اما به عنوان صنعت سبز شناخته شده ایم ادامه داد: استاندارد در کف مطلوبیت تعریف می شود، اما این شرکت فراتر از استاندارد رفته و به عنوان سکاندار استاندارد در سطح کشور معرفی می شود.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد اضافه کرد: تولید این شرکت در سال گذشته یک میلیون تن بوده و امسال هدفگذاری رشد ۵۰ درصدی انجام شده و تاکنون حدود ۹۵۰ هزار تن قیر در کارخانه های این شرکت تولید شده است.

اسفندیار ادامه داد: در حال حاضر شرکت در رینگ بورس به صورت ریالی عرضه محصول می کند اما شرکت های زیرمجموعه به صورت ارزی فروش را انجام می دهند و از همین محل ارز به داخل کشور باز می گردد.

وی با اشاره به اینکه صادرات به کشورهای هند و چین و حاشیه خلیج فارس انجام می شود گفت: بازارهای جدیدی شناسایی شده و محکوم به این هستیم که به صورت cfr (تحویل قیر در بازار مناطق) در مناطق داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد خاطرنشان کرد: صادرات به اروپا از دیگر اهداف ماست.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار