ارسال لینک هاي جعلي و دروغين‌ با محتوای پرونده اغتشاشات

رئیس پلیس فتا استان از جعلی بودن پیامک‌های لینک‌ دار با محتوای پرونده اغتشاشات که از سوی مجرمان سایبری برای كلاهبرداري از شهروندان ارسال می شود، خبر داد.
کد خبر: ۱۰۲۳۶۱ تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۶

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ "احسان آنقی" در تشریح این خبر بیان داشت: با رصد و پايش انجام شده از سوی کارشناسان پليس فتا مرکزی در فضای مجازی، مشخص شد که این روزها خبري با مضمون و پيامک" تشكيل پرونده اغتشاشات شما" برای کاربران ارسال می گردد.

این مقام مسئول افزود: در این روش از کلاهبرداری، کلاهبرداران با تهيه آدرس اینترنتی آلوده، پیامکی با موضوع پرونده اغتشاشات شما تشکیل شده است را برای شهروندان ارسال می‌کنند که در نهایت با ترغیب آنان به کلیک، یا به صفحات فیشينگ هدایت می شوند یا بدافزار مخرب را بر روی تلفن همراه کاربران نصب می کند.

سرهنگ آنقی بیان کرد: لینک معرفی شده که حاوی بدافزار می باشند، پس از نصب بر روی تلفن همراه کاربران اطلاعات کارت بانکی متقاضیان را به سرقت برده و با دسترسی به اطلاعات شخصی و مالی کاربران، نسبت به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنها نیز اقدام می‌کنند.

وی با اشاره به این موضوع که هیچ‌ سازمان‌ رسمی و حاکمیتی با شماره‌های شخصی برای شهروندان پیامک ارسال نخواهد کرد، افزود: ارسال‌کنندگان لینک‌های جعلی هدفی جز سرقت اطلاعات بانکی شهروندان ندارند و اگر شهروندان در این رابطه دقت داشته باشند و بر روی لینک های دریافتی کلیک نکنند، در این خصوص متضرر نخواهند شد و حجم زیادی از پرونده‌ها کاهش پیدا می‌کند.

اين مقام انتظامي بیان داشت:شهروندان به هیچ وجه بر روی لینک های دریافتی کلیک نکنند و توجه داشته باشند که پشت لینک های ارسالی، کلاهبرداری منتظر است تا با سوءاستفاده از ناآگاهی کاربران سرقت رایانه ای خود را به انجام برساند.

وي در پايان افزود: کاربران مي توانند به صورت 24 ساعته با کارشناسان مرکز فوریت های سایبری به شماره 096380 در تماس باشند تا با افزایش آگاهی از کلاهبرداری های احتمالی پیشگیری نمایند.

انتهای پیام/