هفتمین روز دهه فجر؛ حضور استاندار مرکزی در ساوه پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش رونمایی شد/ قابلیت اجرای عملیات غافلگیرانه هوایی دور از انتظار دشمنان مقاومت الگوی بزرگی برای پیروزی ملت‌ها است تحولاتی که در دوران انقلاب در کشور شکل‌گرفته بی‌نظیر است بارش پراکنده باران و وزش باد در استان مرکزی/ کاهش دما از فردا اعتکاف در مسجد انقلاب ساوه سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی در میان ملل محور مقاومت محاصره شده است/ رونمایی از دستاورد جدید نهاجا تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله جدید هوشمندسازی یارانه آرد اجرای سراسری طرح پزشک خانواده از اردیبهشت‌ 1402/ معاونت طب سنتی احیا می‌شود روایت جدید از ناپدید شدن سه ورزشکار ایرانی در زلزله ترکیه
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۴
کد خبر: 102354
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

سامانه سماک به فرآیند تولید محصولات کشاورزی سرعت می بخشد

علایی مقدم گفت: تمامی فرآیندهای تولید محصولات کشاورزی از مرحله کاشت تا ارائه به بازارهای داخل در سامانه سماک ثبت می شود.

به گزارش دیار آفتاب؛آقای شاهپور علایی مقدم با تاکید بر فرآیند محور شدن تولید محصولات کشاورزی گفت: براساس پروتکل‌های بین المللی تولید محصولات کشاورزی از محصول محور به سمت بستر محور تغییر یافته است.

به گفته او، با راه اندازی سامانه سماک تمامی فرآیندهای تولید محصولات کشاورزی از مرحله قبل از کاشت، داشت تا برداشت، سورتینگ، بسته بندی، ارائه به بازارهای داخلی و خارجی در این سامانه ثبت می‌شوند.

علایی مقدم ادامه داد: سامانه‌ای شدن تولید محصولات به سمت پرونده سازی به فرآیند تولید محصولات کشاورزی سرعت بیشتری می بخشد.

رئیس سازمان حفظ نباتات گفت: بکارگیری دانش و فناوری متضمن بالا بردن راندمان تولید در محصولات کشاورزی  است و در حوزه محصولات کشاورزی باید انتقال یافته‌ها به درستی انجام شود.

معادن وزیر جهاد با اشاره به هدف مشترک سازمان حفظ نباتات و مؤسسه خاک و آب اشاره کرد و گفت: دو سازمان حفظ نباتات کشور و مؤسسه خاک و آب در سلامت محصولات کشاورزی نقش و کارکردی مهم و اساسی دارند و باید با همکاری هم کیفیت و سلامت محصولات کشاورزی را توسعه دهیم.

باشگاه خبرنگاران جوان

captcha
آخرین اخبار