آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸
کد خبر: 102326
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴
آیت الله دری نجف آبادی:

سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان دنبال شود/ لزوم توجه به حفظ فضاهای گردشگری و بنا های تاریخی

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان با جدیت دنبال شود همچنین سیاست های برنامه هفتم در بخش صنایع دستی و گردشگری به ویژه برش استانی آن مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک صبح امروز در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اراک، افزود: شخصیت های بزرگی در استان مرکزی پرورش یافته اند و این استان ظرفیت های خوبی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دارد و هر کدام از شهرستان های ظرفیت ارزشمندی هستند که در راس این ظرفیت ها بیت امام راحل در خمین است.

امام جمعه اراک اظهار داشت: صنایع دستی استان مرکزی روستا به روستا حرف برای گفتن دارد و باید زمینه معرفی، تجازی سازی و صادرات آن توسط  وزارت میراث فرهنگی فراهم شود.

دری نجف‌آبادی با تأکید بر اینکه سهم بخش گردشگری کشور باید استان به استان با جدیت دنبال شود افزود: باید بررسی شود شاخص‌های تعیین شده در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در برنامه های پنجم وششم چه میزان محقق شده است.

وی تصریح کرد: سیاست هایی برنامه هفتم در بخش صنایع دستی و گردشگری باید با جدیت دنبال شود و برش استانی آن مورد توجه ویژه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: حفظ فضاهای گردشگری و بناهای تاریخی از جمله بازار تاریخی اراک یک ضرورت است که باید با جدیت پاسداری و مراقبت شوند و اگر نیاز به مرمت دارند همکاری های لازم صورت گیرد.

دری نجف آبادی تاکید کرد: صنایع‌دستی و هنرهای سنتی یکی از جذاب‌ترین راه‌ها برای معرفی فرهنگ و اصالت سرزمینی و سرآغازی برای رونق گردشگری است که ارتباط مستقیمی با رونق اقتصادی دارد.

امام جمعه اراک خاطرنشان کرد: توسعه روابط و ارتباطات بین المللی و همکاری ها به ویژه تقویت روابط با عراق جزو واجب‌ترین کارها است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم کادرسازی تخصصی در وزارت میراث فرهنگی افزود: در این راستا باید شبکه‌ای از کارشناسان و نخبگان در امر توسعه گردشگری تشکیل و از همه ظرفیت‌های موجود به نحو مطلوب بهره‌گیری شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار