بهره‌مندی ۹۷ درصدی روستاهای فراهان از گاز طبیعی نحوه انتخاب دانش‌آموزان دختر برای جشن فرشته‌ها در محضر رهبر انقلاب / صحنه‌ زیبایی که هماهنگ نشده بود! هفتمین روز دهه فجر؛ حضور استاندار مرکزی در ساوه پایگاه هوایی راهکنشی عقاب 44 ارتش رونمایی شد/ قابلیت اجرای عملیات غافلگیرانه هوایی دور از انتظار دشمنان مقاومت الگوی بزرگی برای پیروزی ملت‌ها است تحولاتی که در دوران انقلاب در کشور شکل‌گرفته بی‌نظیر است بارش پراکنده باران و وزش باد در استان مرکزی/ کاهش دما از فردا اعتکاف در مسجد انقلاب ساوه سرلشکر باقری: رژیم صهیونیستی در میان ملل محور مقاومت محاصره شده است/ رونمایی از دستاورد جدید نهاجا تا ساعاتی دیگر آغاز مرحله جدید هوشمندسازی یارانه آرد
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰
کد خبر: 102316
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
ضرغامی عنوان کرد:

دلیجان و نراق از نظر ابنیه تاریخی فوق العاده هستند/ حمایت وزارت میراث فرهنگی از مراکز و مجتمع های گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دلیجان و نراق از نظر ابنیه تاریخی فوق العاده هستند و باید از محل اعتبارات ملی و استانی برای هموار کردن مسیر توسعه گردشگری این منطقه بهره‌برداری بیشتری شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ عزت اله ضرغامی با اشاره به بازدید از مراکز گردشگری شهرستان های دلیجان و نراق در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دلیجان و نراق از نظر ابنیه تاریخی فوق العاده هستند و به رسیدگی و مرمت بیشتر و ایجاد کاربری های مناسب برای حضور مردم نیاز دارند هر چند در این زمینه اقداماتی انجام شده اما کافی نیست.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه شهر نراق مجموعه‌ای از همه ی موضوعات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است ادامه داد: باید از محل اعتبارات ملی و استانی برای مرمت و بازسازی آثار تاریحی بهره‌برداری بیشتری شود و مسیر توسعه گردشگری این منطقه هموار گردد.

ضرغامی همچنین غار نخجیر دلیجان را یکی از بهترین جاذبه های تاریخی و نعمت بزرگ خدادادی عنوان کرد و افزود: در کمتر منطقه ای از دنیا چنین موقعیتی وجود دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با غنای بالا و حفظ انگیزه سرمایه گذاران در آینده‌ای نزدیک استان مرکزی چهره بهتری در حوزه های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داشته باشد.

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی همچنین از تصویب استمهال وام‌های مراکز گردشگری تا 2 سال در شورای اقتصاد کشور گفت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به ارائه مجوزهای مجتمع های گردشگری خانواده محور اهتمام ویژه دارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار