آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۸
کد خبر: 102291
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
گزارش تصویری؛

بازدید وزیر میراث فرهنگی از کاروانسرای دودهک دلیجان

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استاندار مرکزی، نماینده مردم محلات و دلیجان و جمعی از مسئولان از کاروانسرای دودهک دلیجان بازدید کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ صبح امروز در جریان سفر عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، به استان مرکزی به همراه استاندار مرکزی، نماینده مردم محلات و دلیجان و جمعی از مسئولان از کاروانسرای دودهک دلیجان بازدید کردند.

رسیدگی به وضع بناهای تاریخی استان به‌خصوص بازار تاریخی اراک و شهرستان‌های محلات، خمین، دلیجان و همچنین بازدید و افتتاح چند پروژه گردشگری، ازجمله برنامه‌های دوروزه وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در استان مرکزی خواهد بود.

کاروانسرای دودهک در مجاورت ساحل شرقی رودخانه قمرود و در مسر جاده قم - دلیجان قرار دارد و  این بنای تاریخی دوران صفویه در سال ۱۳۷۷ با شماره ۱۹۸۳ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

مساحت مجموع این کاروانسرا ۲ هزار و ۸۰۰ متر مربع است که یک‌هزار و ۳۰۰ متر مربع آن را عرصه و یک‌هزار و ۵۰۰ مترمربع را اعیان تشکیل می‌دهد.

کاروانسرا و پل دودهک، مجموعه بازار نراق، امامزاده سلیمان، امامزاده یحیی، امامزاده بی بی زبیده خاتون، غار نخجیر، قلعه و غار کهک، بادگیرها و آب انبارها و منازل تاریخی نراق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان دلیجان به شمار می روند.

captcha
آخرین اخبار