آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰
کد خبر: 102290
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۶

وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری وارد استان مرکزی شد

ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور بازدید از تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی و فرهنگی و صنایع دستی، در قالب سفری دو روزه وارد استان مرکزی شد.

به گزارش دیار آفتاب؛ عزت الله ضرغامی در سفری دو روزه، صبح دهم آذرماه برای بازدید از تاسیسات گردشگری و اماکن تاریخی و فرهنگی استان مرکزی، وارد شهرستان دلیجان شد و مورد استقبال مخلص الائمه استاندار مرکزی، سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت.

ضرغامی در روز نخست سفر خود، پس از اولین احترام به مقام شامخ شهدای روستای دو دهک از کاروانسرای دو دهک دلیجان، شهر تاریخی نراق، غار چال نخجیر بازدید خواهد داشت و مجتمع گردشگری رونیکا با حضور وی افتتاح می شود.

ضرغامی در ادامه سفر خود، با حضور در شهرستان محلات ضمن افتتاح بازارچه صنایع دستی شهر نیمور، از مجتمع گردشگری نور و سرچشمه محلات و امامزادگان فضل و یحیی نیز بازدید می کند.

عصر روز دهم آذرماه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در جریان سفر به شهرستان خمین، از ارگ تاریخی میشیجان، بیت تاریخی امام راحل، قلعه سالار محتشم بازدید خواهد داشت و شامگاه پنجشنبه به جهت برگزاری نشست با فعالین حوزه گردشگری استان، وارد اراک می شود.

برنامه های روز دوم سفر مهندس ضرغامی به استان مرکزی با دیدار با حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان آغاز می شود و در ادامه از بازار تاریخی اراک و بازارچه صنایع دستی قنبری و موزه چهارفصل،مسجد و مدرسه علمیه حاج محمد ابراهیم و مدرسه سپهداری بازار، پروژه در حال احداث موزه بزرگ، کویر میقان، روستای هزاوه و خانه تاریخی امیرکبیر و دره گردو بازدید خواهد داشت.

سفر به شهرستان تفرش و حضور در امامزاده فَم و بازدید از شهر زیرزمینی و دستکند های تاریخی این شهر، پایان بخش سفر دو روزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان مرکزی خواهد بود.

captcha
آخرین اخبار