آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۰
کد خبر: 102270
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۱
رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک:

هیولای آلودگی به جان مردم کلان شهراراک افتاده است/ سیاهه انتشار آلودگی هوای اراک شفاف نیست

عین القضاتی گفت: هنوز در بحث آلایندگی در شهر اراک عدم شفافیت را داریم و بارها خواهش کردیم این موضوع به‌صورت شفاف برای مردم اراک مشخص شود تا از شرایط سایر آلاینده‌های شهر نیز مطلع باشیم اما متأسفانه علیرغم پیگیری‌های شورای شهر به این موضوع توجه نشد.

به گزارش دیار آفتاب؛ پیمان عین القضاتی رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک در سومین کارگروه کاهش آلودگی هوای استان مرکزی با انتقاد از مازوت سوزی نیروگاه حرارتی شازند و اثرات سوء آن بر سلامت مردم اراک اظهار داشت: به نمایندگی از مردم شهر اراک اعلام می‌داریم که هیولای آلودگی هوا که در چند سال اخیر به جان مردم اراک افتاده هر روز با پرپر شدن زنان، مردان نوجوانان ما خود را بیشتر به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: ما از جلساتی که نتیجه آن باز هم تکرار استفاده از سوخت مازوت است بسیار ناراحتیم، ما دل‌آزرده هستیم از تصمیماتی که زمینه اجرایی آن‌ها فراهم نمی‌شود و باید با روش‌های دیگری پیام خود را به گوش مسئولین کشور برسانیم.

رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر اراک گفت: باید برای شهر اراک تصمیم ویژه‌ای گرفته شود، اینکه نماینده شهر ما و یا مسئولین استان اعلام می‌کنند که دیگر نمی‌توانیم کاری بکنیم و استاندار ما، سازمان‌های مردم‌نهاد و رسانه‌ها دردمندانه صحبت می‌کنند پس چه کسی باید برای مردم شهر اراک کاری بکند.

وی اذعان داشت: تقاضا داریم صدای مردم مظلوم اراک قوی‌تر از قبل به مسئولین عالی رسانده شود چراکه اراک بیشترین آلایندگی را دریافت می‌کند و مردم ما بیشترین صدمات را می‌بینند.

عین القضاتی گفت: بحث نیروگاه موازی چندین سال است که مطرح است و تقاضا داریم که در دستور کار قرار گیرد هرچند شاید پروسه‌ی آن‌هم طولانی باشد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک با تأکید بر لزوم شفافیت در بحث سیاهه انتشار آلودگی هوای اراک خاطرنشان کرد: ما هنوز در بحث آلایندگی در شهر اراک عدم شفافیت را داریم و خواهش می‌کنیم این موضوع به‌صورت شفاف برای مردم اراک مشخص شود تا از شرایط سایر آلاینده‌های شهر نیز مطلع باشیم اما متأسفانه علیرغم پیگیری‌های شورای شهر به این موضوع توجه نشد.

وی اذعان داشت: ما از دریافت عوارض آلایندگی خوشحال نیستیم و اینکه این عوارض افزایش پیدا می‌کند اصلاً خوشحال‌کننده نیست ما در حوزه مدیریت شهری دوست داریم کمترین عوارض را بگیریم اما مردم سلامت باشند ولی درد اینجاست که هنوز هم نمی‌دانیم سهم عوارض آلایندگی شهر اراک به چه شکل تخصیص می‌باید.

عین القضاتی تصریح کرد: باید بدانیم کدام صنایع آلاینده هستند و یا آلایندگی آن‌ها افزایش‌یافته است و از طرفی شبهه‌ای در خصوص میزان مازوت مصرفی نیروگاه شازند و اختلاف دو برابری در عدد اعلامی توسط شرکت پالایش و پخش و بررسی‌های دانشگاه اراک وجود دارد که مطالبه داریم و پیگیری خواهیم کرد که کدام اطاعات کدام مرجع صحیح‌تر است.

رئیس شورای اسلامی کلان‌شهر اراک گفت: 40 معدن در کریدور شرق به غرب اراک فعالیت می‌کنند و علاوه بر نیروگاه کارنمی کند این معادن هم هستند که برای منطقه و شهر اراک آلایندگی ایجاد می‌کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار