آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۷
کد خبر: 102203
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۰
میرزاخانی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

کیفیت نان و قاچاق آرد خط قرمز است/ هدف از اغتشاشات جلوگیری از اصلاحات اقتصادی دولت بود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: گندم، آرد و نان یکی از مسائل اساسی است که استاندار هم دو خط قرمز کیفیت نان و قاچاق آرد را به‌عنوان یک دستور کار ویژه تعریف کرده‌اند.

حسن میرزاخانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در گفتگوی اختصاصی با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: در حوزه تنظیم بازار هدف‌گذاری این است که اولاً کمبودی در بازار نداشته باشیم و بعد با گرانی مبارزه کنیم چراکه نبودن کالا مردم را بیشتر از گرانی آن آزار می‌دهد.

وی افزود: استان مرکزی اغلب کالاهای اساسی را تولید می‌کند و در بسیاری از اقلام ازجمله روغن، گندم، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، شیر تولید مازاد داریم و می‌توانیم به سایر استان‌ها ارسال کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی تأکید کرد: گندم، آرد و نان یکی از مسائل اساسی است که استاندار هم دو خط قرمز کیفیت نان و قاچاق آرد را به‌عنوان یک دستور کار ویژه تعریف کرده‌اند.

میرزاخانی ادامه داد: دولت با سامانه‌ای که طراحی کرد و طرح هوشمند سازی یارانه نان گام مؤثری برداشت و ما الآن می‌توانیم رفتار نانوا را کنترل کنیم به‌ویژه اینکه چه زمانی آغاز به کارکرده و در چه ساعتی تعطیلی می‌کند همچنین ضریب تبدیل یک کیسه آرد به هر نوع نان مشخص‌شده و با توجه به میزان پخت نانوایی از این طریق هرگونه قاچاق و تخلف قابل رهگیری است.

وی بابیان اینکه خوشبختانه عموم نانوایان ما به رعایت اخلاق و حرام و حلال مقید هستند تصریح کرد: بعضاً مواردی وجود دارد که نانی بین نانوا و مشتری ردوبدل نمی‌شود اما کارت‌هایی در دستگاه کشیده می‌شود و نانوا روزانه 15 درصد یارانه آن را از دولت می‌گیرد که این مسئله مشمول تحصیل مال نامشروع است و تعزیرات با این موارد معدود برخورد می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اظهار داشت: رفتار نانوایی‌ها تحت کنترل است و اگر به میزان لازم پخت صورت نگیرد نشان می‌دهد که قاچاق و تخلفی صورت می‌گیرد.

میرزاخانی اذعان داشت: در گام بعدی طرح هوشمند سازی نان بناست تا فرآیند کامل یعنی از گندم تحویلی سیلو به کارخانه آرد و از کارخانه تا نانوایی توسط سامانه هوشمند تحت رصد و کنترل قرار گیرد تا هرگونه روزنه تخلف و قاچاق احتمالی مسدود شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی همچنین تصریح کرد: حذف ارز ترجیحی در اردیبهشت‌ماه اقدام بزرگی بود که دشمنان به‌خوبی می‌فهمند خروجی این کار یعنی چه و اگر دولت چند اقدام دیگر در این راستا انجام بدهد دیگر نمی‌توانند اهرم فشاری در حوزه اقتصاد علیه ملت ما داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه یکی از دلایل مهم ایجاد اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر جلوگیری از اقدامات اصلاحی و اقتصادی دولت بود افزود: هدف دشمن فرسایشی کردن اغتشاشات بود تا دولت نتواند اصلاحات اقتصادی را به نفع مردم را انجام بدهد و در جنگ ترکیبی دشمن یکی از فاکتورهای اصلی جنگ اقتصادی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار