آلومینیوم 3 - 1 صنعت نفت/ سوخت‌گیری اراکی‌ها پیش از دیدار با مدعی قهرمانی جامعه‌ای که متکی به قرآن باشد آسیب پذیر نخواهد بود ملت ایران در گام دوم انقلاب قله‌های بلند پیشرفت را طی می‌کنند/ توهین به مقدسات نشان از نداشتن منطق غربی‌ها و عجز آن‌ها در برابر انقلاب اسلامی است مستکبران عالم با اهانت به مقدسات می‌خواهند، گسترش اسلام را متوقف کنند اولین یادواره شهدای روستای رکین فراهان برگزار شد عمل به قرآن تنها نسخه شفابخش برای نجات انسان‌هاست تجمع مردم استان مرکزی در محکومیت اهانت به قرآن کریم بعد از نمازجمعه دشمنان داخلي و خارجي عليه انقلاب توطئه می‌کنند ساعت آغاز به کار مدارس استان مرکزی از روز شنبه به روال عادی باز می‌گردد  تقدیر از برگزیدگان جشنواره ابوذر استان مرکزی/ خبرنگاران «دیار آفتاب» با 4 اثر برتر خوش درخشیدند
شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۶
کد خبر: 102202
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۳
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب عنوان کرد:

استان مرکزی در رتبه دوم رفع موانع تولید در کشور/ 12 هزار و 500 شغل طی 7 ماهه نخست امسال در استان ایجاد شد

میرزاخانی گفت: در استان مرکزی برای دستیابی به رشد 7 و دو دهم درصدی برنامه‌ریزی و در 7 ماهه نخست سال بیش از 12 هزار و 500 شغل جدید در استان مرکزی ایجادشده است.

حسن میرزاخانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اظهار داشت: امسال هدف‌گذاری دولت بر روی رشد اقتصادی 8 درصدی کشور است و این عدد برای استان‌های مختلف متفاوت بوده که در استان مرکزی 7 و دو دهم درصد در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: خوشبختانه بر اساس گزارشات رسمی که از سوی نهادهای بین‌المللی هم تأییدشده تاکنون رشد اقتصادی کشور با نفت و بدون نفت رشد خوبی بوده ولی هنوز تا رسیدن به رشد 8 درصدی فاصله‌داریم و امیدواریم تا پایان سال اتفاقات خوبی رقم بخورد.

میرزاخانی خاطرنشان کرد: در استان مرکزی برای دستیابی به رشد 7 و دو دهم درصدی برنامه‌ریزی‌شده و به‌صورت جدی افزایش سرمایه‌گذاری را دنبال می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: حفظ اشتغال موجود اولویت و خط قرمز ماست که اولاً میزان اشتغال موجود در استان روند کاهشی نداشته باشد و در وهله بعد افزایش اشتغال مدنظر است و این سیاست که در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه در 7 ماهه نخست سال بیش از 12 هزار و 500 شغل جدید در استان مرکزی ایجادشده است افزود: هدف‌گذاری دولت برای استان مرکزی بیش از 23 هزار شغل در سال جاری بوده که امیدواریم در 5 ماهه باقی‌مانده نسبت به یک‌میلیون شغلی که دولت وعده داده تعهد و سهم استان مرکزی را محقق کنیم.

میرزاخانی با تأکید بر اینکه مسئله محوری از دیگر اولویت‌های اقتصادی دولت در استان مرکزی است اظهار داشت: ما در استان مرکزی بیش از 3 هزار واحد صنعتی داریم که در راستای حمایت از آن‌ها ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را فعال کرده‌ایم و صنعتگر یا تولیدکننده می‌تواند با مراجعه به دبیرخانه ستاد در سازمان صمت و ارائه درخواست اقدام کند تا با بررسی در ستاد تسهیل نسبت به رفع موانع اقدام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: در بررسی عملکرد استان توسط وزارت کشور در حوزه رفع موانع تولید استان مرکزی رتبه دوم کشوری را کسب کرده چراکه توانستیم با برگزاری مستمر جلسات و همچنین حضور در شهرستان‌ها مشکلات صنایع و تولیدکنندگان را در محل بررسی و مرتفع کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار