استاندار مرکزی:

دستگاه‌های اجرای استان مرکزی در محرومیت‌زدایی به بسیج سازندگی کمک کنند

مخلص الائمه گفت: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی باید تمام تلاش خود را برای محرومیت‌زدایی در استان به کار گرفته و با تمام توان در اختیار بسیج سازندگی باشند.
کد خبر: ۱۰۲۱۸۸ تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۷

به گزارش دیار آفتاب؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی و آیین تجلیل از جهادگران استان مرکزی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که اقتصاد مقاومتی ۲ رکن دارد که مردمی بودن و اقتصاد دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی بوده و این ارکان از شاخصه‌های فعالیت بسیج است.

مخلص الائمه اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب علاج مشکلات کشور را اقتصاد مقاومتی دانستند و اقتصاد مقاومتی تاریخ طولانی در حوزه اقتصادی دارد.

وی ادامه داد: برخلاف آنچه فکر می شود که اقتصاد مقاومتی مربوط به دولت‌ و کشور است، اکنون نرم افزارهایی وجود دارد که شرکت‌های خرد از آن استفاده می کنند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اقتصاد تاب آور نزدیکترین تعریف به اقتصاد مقاومتی است افزود: این نرم افزارها با دریافت اطلاعات شرکت‌ها میزان تاب آوری شرکت‌ها و کشورها را اعلام می کند.

مخلص الائمه اظهار کرد: در صورتی که رشد شکوفایی در عین تحریم و فشار از بیرون تعریف مورد نظر رهبر معظم انقلاب از اقتصاد مقاومتی بوده‌است.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در زمان جنگ با شرایطی روبه رو بود که توان ساخت سیم خاردار را نداشت و کسی هم سیم خاردار را به کشور نمی فروخت و اکنون به نقطه ای رسیده ایم که ایران اسلامی را متهم به صادرات پیشرفته ترین سلاح‌ها به ابرقدرت‌های دنیا می کنند.

استاندار مرکزی گفت: اتهام پیشرفته ترین سلاح‌ها به ابرقدرت ها را در صورتی به جمهوری اسلامی ایران وارد می کنند که بیشترین فشار از ابتدای انقلاب متوجه حوزه نظامی کشور بوده‌است.

مخلص الائمه ادامه داد: فعالیت ارگان‌ها و برخی ادارات در زمینه محرومیت زدایی در این استان نیازمند هم افزایی است و ستاد راهبری و هماهنگی محرومیت زدایی در استان با هدف افزایش هماهنگی در بین این دستگاه‌ها و جلوگیری از موازی کاری در استان ایجاد شده‌ که این مهم شتاب بخشی به این فعالیت‌ها در استان را به همراه داشته‌است.

وی یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی باید تمام تلاش خود را برای محرومیت زدایی در استان به کارگرفته و با تمام توان در اختیار بسیج سازندگی باشند.

استاندار مرکزی گفت: با تمام اقدامات و فعالیت‌هایی که توسط جهاد سازندگی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سایر دستگاه‌ها در حوزه محرومیت زدایی در استان مرکزی و کشور انجام شده اکنون نیز شاهد محرومیت‌های بسیاری در کشور و استان هستیم.

مخلص الائمه یادآور شد: حجم بالای محرومیت در دوران رژیم طاغوت و قاجار از جمله عواملی است که با وجود اقدامات و تلاش‌هایی که در مدت چهار دهه گذشته در کشور و استان مرکزی انجام شده تاکنون با این پدیده اجتماعی روبه رو هستیم.

انتهای پیام/